Gå til hovedindhold

Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0743172104878
Pris fra 9.285 krtil 11.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.634 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9285 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton 5PX 1000i RT2U Netpack UPS
9.285 kr
Til butik
Eaton 5PX 1000i RT2U Netpack UPS billede

Produktinformation

Eaton 5PX G2 - Netpack - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - 1000 Watt - 1000 VA - RS-232, USB, Ethernet 10/100/1000 - output-stikforbindelser: 8 - 2U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 5PX1000IRTNG2
EAN: 0743172104878
Varenr.: 999379255
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included
10.573 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eaton 5px 1000i Rt2u Netpack
11.874 kr
Til butik
Eaton 5px 1000i Rt2u Netpack billede

Produktinformation

Line-interactive design med ren sinusudgang beskytter servere og netværk Op til 99 % effektivitet sænker energiomkostningerne samtidig med at strømmen holdes stabil Hot-swap-batterier og automatiske tests forenkler vedligeholdelse og oppetid LCD viser køretid og energiforbrug, administrerede udtag muliggør gruppekontrol 2U rack/tower passer i standardrack, giver ~17 min backup ved halv belastning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS server & netværk
Artikel nr.: 5PX1000IRTNG2
EAN: 0743172104878
Varenr.: 5011260741
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Eaton 5PX Gen2 UPS - Line-Interactive 1 kVA / 1.000 W, 8x C13
11.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eaton 5PX Gen2 UPS - Line-Interactive 1 kVA / 1.000 W, 8x C13
11.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.285 kr9.285 krKøb
2Proshop DK10.573 kr10.573 krKøb
3Dustin DK11.874 kr11.960,25 krKøb
4Boligcenter DK11.899 kr11.899 krKøb
5Vivas DK11.919 kr12.178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included

PriceData har fulgt prisen på Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included i 182 dage. Laveste pris i perioden er 9.285 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 10.471 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.060 kr.

Den nuværende pris på 9.285 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 19 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Eaton 5PX1000IRTNG2 5PX Gen2 UPS 1000 VA 1000 W Input: C14 Output: (8) C13 Rack/tower 2U Network card included de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. apr. 20269.285 kr287 kr (3%)
28. mar. 20269.572 kr554 kr (5%)
26. mar. 202610.126 kr61 kr (1%)
25. mar. 202610.187 kr61 kr (1%)
20. mar. 202610.126 kr1 kr (0%)
19. mar. 202610.125 kr1 kr (0%)
27. feb. 202610.126 kr61 kr (1%)
26. feb. 202610.187 kr14 kr (0%)
25. feb. 202610.173 kr59 kr (1%)
21. feb. 202610.232 kr61 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret