Gå til hovedindhold

Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand

Easy CampTelteA-ramme designCamping og glampingEAN: 5709388144553

Easy Camp Otra Tipi med A-ramme design eliminerer midterstang og maksimerer pladsen til 4 personer. Fremragende ventilation og hurtig opstilling. Læs mere

Pris fra 839 krtil 1.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 510 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 827 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 839 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Easy Camp Otra Tipi - Telt - 4 Personers - Sand
839 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Easy Camp Telt Otra Tipi
943,41 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand
1.119,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Easy Camp Telt - Otra Tipi - Dark Sand
1.299,95 kr
Til butik
Gå til Dækbutikken - Dæk og Fælge
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Easy Camp Telt Otra Tipi
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk839 kr839 krKøb
2CS MEGASTORE DK943,41 kr982,41 krKøb
3Gucca.dk1.119,95 kr1.119,95 krKøb
4Kids-world.dk1.299,95 kr1.299,95 krKøb
5Dækbutikken - Dæk og Fælge1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Easy Camp Otra Tipi

Easy Camp

Easy Camp Otra Tipi med A-ramme design eliminerer midterstang og maksimerer pladsen til 4 personer. Fremragende ventilation og hurtig opstilling.

• tipi telt
• camping telt
• 4 personer telt
• glamping telt
• festival telt
• Camping og glamping
• A-ramme design

Beskrivelse

Easy Camp Otra Tipi er et innovativt 4-personers tipi-telt med unikt A-ramme design, der eliminerer behovet for en midterstang og maksimerer den indvendige plads. Med 3000mm vandsøjletryk og brandhæmmende WeatherGuard 3000 polyester materiale sikrer det pålidelig beskyttelse mod vejret. Net-døren kan lynes helt til bundpladen for tæt forsegling, mens overdækket tagventilation sikrer optimal luftgennemstrømning. Bundlaget kan klappes ned eller slås op ved indgangen for ekstra fleksibilitet. Teltet sættes op på blot 5-9 minutter og vejer kun 5,5 kg, hvilket gør det ideelt til campingture, festivaler og glamping-oplevelser.

Specifikationer

vægt:5.5 kg
bundlag:Polyethylen
oversejl:WeatherGuard 3000, 190T polyester PU-belagt
personer:4
stænger:EnduraMax stål 16-19 mm
telttype:Tipi
værelser:1 soverum
egenskaber:Net-dør, tapede sømme, brandhæmmende
ventilation:Overdækket tagventilation
opstillingstid:5-9 minutter
vandsøjletryk:3000 mm
pakket_størrelse:62 x 19 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid tager det at sætte teltet op?

Easy Camp Otra Tipi kan sættes op på blot 5-9 minutter takket være det enkle A-ramme design uden midterstang.

Er teltet vandtæt?

Ja, teltet har 3000mm vandsøjletryk og WeatherGuard 3000 materiale med tapede sømme for optimal vandafvisning.

Kan jeg regulere ventilationen i teltet?

Ja, net-døren kan lynes helt til bundpladen, og der er overdækket tagventilation for optimal luftgennemstrømning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand

PriceData har fulgt prisen på Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand i 154 dage. Laveste pris i perioden er 827 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 1.119,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 971 kr.

Den nuværende pris på 839 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Easy Camp - Otra Tipi - Telt - 4 Personer - Mørk Sand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026839 kr41 kr (5%)
13. maj 2026880 kr1 kr (0%)
10. maj 2026879 kr64,41 kr (7%)
8. maj 2026943,41 kr63,41 kr (7%)
5. maj 2026880 kr63,41 kr (7%)
4. maj 2026943,41 kr3,41 kr (0%)
24. apr. 2026940 kr179,95 kr (16%)
23. apr. 20261.119,95 kr179,95 kr (19%)
21. apr. 2026940 kr27 kr (3%)
17. apr. 2026967 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret