Gå til hovedindhold

Thorkild Larsen E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A

Thorkild LarsenStikdåserVinkeldesign sparer pladsPraktisk løsning til tætte forholdEAN: 5703873233036

Vinklet stikprop med jord og bøjleaflastning i hvid. 16A/250V med IP20 beskyttelse. Ideel til hjemmet og kontoret. Kvalitet fra Thorkild Larsen. Læs mere

Pris fra 11 krtil 86 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 75 kr (87% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9,1 kr 23. maj

Sammenlign priser på E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Vinkelstikprop M/J
11 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Vinkelstikprop rund med jord - Hvid
11,83 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Stikprop, vinkel, med jord, hvid, 13A
13 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Stikprop med jord, Vinkel, Hvid
13 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Stikprop med jord vinkel i hvid
15 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Vinkelstikprop rund med jord hvid
23,8 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Vinkelstikprop rund med jord hvid
23,8 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A
86 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline11 kr11 krKøb
2Elvvs.dk11,83 kr11,83 krKøb
3WATTOO.DK13 kr13 krKøb
4BilligVVS DK13 kr13 krKøb
5LavprisVVS15 kr15 krKøb
6EL-GROSSISTEN23,8 kr23,8 krKøb
7EL-NETSALG23,8 kr23,8 krKøb
8INphone.dk86 kr86 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Vinkelstikprop med jord hvid 16A

Thorkild Larsen

Vinklet stikprop med jord og bøjleaflastning i hvid. 16A/250V med IP20 beskyttelse. Ideel til hjemmet og kontoret. Kvalitet fra Thorkild Larsen.

• Praktisk løsning til tætte forhold
• Vinkeldesign sparer plads

Beskrivelse

Vinkelstikprop med jord er en praktisk elektrisk komponent designet til sikker tilslutning af apparater i hjemmet eller på kontoret. Med sin vinklede udformning sparer den plads bag møbler og tæt på vægge. Stikproppen er udstyret med jordforbindelse for optimal sikkerhed og bøjleaflastning som beskytter ledningen mod slid. Den hvide farve passer perfekt til moderne indretning. Med 16A belastning og 250V spænding håndterer den de fleste husholdningsapparater. IP20 klassificering sikrer beskyttelse mod faste genstande større end 12mm. Perfekt til daglig brug hvor både funktionalitet og sikkerhed er vigtig.

Specifikationer

Form:Vinkel
Jord:Ja
Farve:Hvid
IP-klasse:IP20
Mærkestrøm:16A
Mærkespænding:250V
Aflastningsbøjle:Ja

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne vinkelstikprop og en almindelig stikprop?

Vinkelstikproppen har et 90 graders vinkeldesign som gør den ideel til brug tæt på vægge og bag møbler, hvor en almindelig stikprop ville stikke for langt ud.

Kan denne stikprop håndtere kraftige apparater som støvsugere?

Ja, med 16A belastning kan den sagtens håndtere almindelige husholdningsapparater som støvsugere, føntørrere og små køkkenapparater op til 3680W.

Er stikproppen egnet til udendørs brug?

Nej, med IP20 klassificering er den kun beregnet til indendørs brug. Den har ingen beskyttelse mod fugt eller vand.

Hvorfor er aflastningsbøjlen vigtig?

Aflastningsbøjlen beskytter ledningen mod at blive ødelagt ved gentagne bøjninger ved stikket, hvilket forlænger produktets levetid betydeligt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A

PriceData har fulgt prisen på E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A i 178 dage. Laveste pris i perioden er 9,1 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 11 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10 kr.

Den nuværende pris på 11 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for E-Line Stikprop vinkel rund med jord hvid. 230V 16A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202611 kr1,9 kr (21%)
23. maj 20269,1 kr1,9 kr (17%)
22. maj 202611 kr1,9 kr (21%)
15. maj 20269,1 kr1,9 kr (17%)
14. maj 202611 kr1,9 kr (21%)
2. maj 20269,1 kr1,9 kr (17%)
1. maj 202611 kr1,9 kr (21%)
18. apr. 20269,1 kr1,9 kr (17%)
17. apr. 202611 kr1,9 kr (21%)
9. apr. 20269,1 kr1,9 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret