Gå til hovedindhold

Wexim E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m

WeximEludstyrNeopren kvalitetByggepladser og værkstederEAN: 5703873239465

E-line forlængerkabel med CEE industristik og H07RN-F neoprenkabel. 10 meter kraftigt kabel til byggepladser og værksteder. Vandtæt IP44. Læs mere

Pris fra 218 krtil 315 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 97 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 218 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wexim CEE kabelsæt, 3x1,5 mm², 230V/16A, 10 meter
218 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Forlængerkabel 10 mtr. 3G1,5 CEE
-22%218,4 kr
Før 280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wexim CEE kabelsæt, 3x1,5 mm², 230V/16A, 10 meter
249 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wexim CEE kabelsæt, 3G1,5 mm², 230V/16A, 10 meter
289 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m
303 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wexim CEE kabelsæt, 3x1,5 mm², 230V/16A, 10 meter
315 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl218 kr218 krKøb
2Globaltools.dk218,4 kr218,4 krKøb
3Greenline249 kr249 krKøb
4BilligVVS DK289 kr289 krKøb
5Elvvs.dk303 kr303 krKøb
6LavprisVVS315 kr315 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F CEE 3-pol 230V/16A sort neopren 10m

Wexim

E-line forlængerkabel med CEE industristik og H07RN-F neoprenkabel. 10 meter kraftigt kabel til byggepladser og værksteder. Vandtæt IP44.

• forlængerkabel
• cee kabel
• industrikabel
• byggekabel
• neoprenkabel
• h07rn-f
• 16a kabel
• 230v kabel
• gummikabel
• vandtæt kabel
• Byggepladser og værksteder
• Neopren kvalitet

Beskrivelse

E-line forlængerkabel 3G1,5 er et professionelt industrikabel designet til hårdt arbejde på byggepladser og i værksteder. Kablet har H07RN-F godkendelse og er fremstillet i kraftig sort neopren gummi, der tåler olie, kulde og mekanisk påvirkning. Med CEE 3-pol 230V/16A stik i begge ender sikrer kablet pålidelig strømforsyning til maskiner og værktøj. Den 10 meter lange ledning giver god rækkevidde, mens 3x1,5mm² ledere håndterer op til 16 ampere belastning. IP44 klassificeringen gør kablet velegnet til udendørs brug selv i regnvejr. Perfekt til professionelle håndværkere der har brug for robust og sikker strømforsyning.

Specifikationer

farve:Sort
længde:10 meter
stiktype:CEE 3-pol
ip_klasse:IP44
kabeltype:H07RN-F
materiale:Neopren gummi
spænding:230V
godkendelse:CE mærket
strømstyrke:16A
ledertværsnit:3G1,5 mm²
temperaturområde:-25°C til +60°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet bruges udendørs i regnvejr?

Ja, kablet har IP44 klassificering som gør det vandtæt og velegnet til udendørs brug, selv i regnvejr.

Hvilken belastning kan kablet klare?

Kablet kan håndtere op til 16 ampere kontinuerlig belastning, hvilket svarer til ca. 3680 watt ved 230V.

Er kablet modstandsdygtigt over for olie?

Ja, neopren gummimaterialet er oliebestandigt og tåler kontakt med olie og andre kemikalier på arbejdspladsen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m

PriceData har fulgt prisen på E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m i 180 dage. Laveste pris i perioden er 218 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 292 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 235 kr.

Den nuværende pris på 218 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for E-line forlængerkabel 3G1,5 H07RN-F, CEE, 3 pol 230V/16A, sort neopren, 10m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026218 kr31 kr (12%)
30. maj 2026249 kr31 kr (14%)
12. maj 2026218 kr
11. maj 2026218,4 kr
9. maj 2026218 kr
2. maj 2026218,4 kr14,6 kr (6%)
1. maj 2026233 kr14,6 kr (7%)
18. apr. 2026218,4 kr14,6 kr (6%)
17. apr. 2026233 kr14,6 kr (7%)
9. apr. 2026218,4 kr14,6 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret