Gå til hovedindhold

SanDisk Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496])

SanDiskIsenkramEAN: 0619659219277
Pris fra 4.009 krtil 4.319 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 310 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.749 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4009 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Green SSD 2TB 2.5" Serial ATA-600
4.009 kr
Til butik
WD Green SSD 2TB 2.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Green - SSD - 2 TB - etui - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS200T5G0A-00CPT0
EAN: 0619659219277
Varenr.: 1003457152
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk WD Green 2,5" 2 TB SATA III (WDS200T5G0A)
-4%4.299 kr
Før 4.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk WD Green 2,5" 2 TB SATA III (WDS200T5G0A) billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig SSD til PC og laptopOpgrader din computer med WD Green 2,5" SATA SSD og få en smidigere oplevelse i hverdagen. Med en læsehastighed på op til 545 MB/s starter systemet hurtigere, og programmer åbner mere responsivt. Den slanke 7 mm højde gør den velegnet til både stationære og bærbare, hvor du får masser af plads med 2 TB lagring til dokumenter, billeder, spil og video.Perfekt til lagring i Elektronik > Computer og Software > LagringDenne 2,5" SATA SSD er et enkelt valg, når du vil udskifte en gammel harddisk eller udvide kapaciteten. WD Green er kendt for stabil drift i typiske brugsscenarier og passer til mange systemer, der understøtter 2,5" SATA.Formfaktor: 2,5"Kapacitet: 2 TBLæsehastighed: 545 MB/sGrænseflade: SATA IIIKomponent til: PC/LaptopDriftstemperatur: 0 – 70 °COpbevaringstemperatur: -55 – 85 °CMål (H × B × D): 0,7 × 10,05 × 6,99 cmVægt: 32,7 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 0619659219277
Varenr.: 1898501
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk WD Green 2,5" 2 TB SATA III (WDS200T5G0A)
-4%4.319 kr
Før 4.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD harddisk WD Green 2,5" 2 TB SATA III (WDS200T5G0A) billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.07g
EAN: 0619659219277
Varenr.: 1898501

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.009 kr4.009 krKøb
2Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
3Vivas DK4.319 kr4.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496])

PriceData har fulgt prisen på Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.252 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 3.997 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.380 kr.

Den nuværende pris på 4.009 kr er 68% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Dysk SSD WD Green 2TB 2.5" SATA III (DIAWESSSD0180 [26346496]) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20264.009 kr1.681 kr (72%)
31. maj 20262.328 kr3 kr (0%)
30. maj 20262.325 kr3 kr (0%)
28. maj 20262.328 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.322 kr5 kr (0%)
23. maj 20262.317 kr1.114 kr (32%)
22. maj 20263.431 kr4 kr (0%)
20. maj 20263.427 kr3 kr (0%)
18. maj 20263.430 kr6 kr (0%)
17. maj 20263.424 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret