Gå til hovedindhold

Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li

DuracellBatterierEAN: 5000394020320
Pris fra 58 krtil 65 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 7 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 51,9 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 58 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li
58 kr
Til butik
Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li billede

Produktspecifikationer

Mærke: Duracell
Kategori: Andre batterier
Farve: 1
Artikel nr.: 5000394020320
EAN: 5000394020320
Varenr.: 3181674
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Duracell 123 Lithiumbatterier - 2 stk
59 kr
Til butik
Duracell 123 Lithiumbatterier - 2 stk billede

Produktinformation

Duracell 123 lithiumbatterier er velegnet til lommelygter, sikkerhedssystemer, kameraer, medicinsk udstyr og elektroniske enheder – til udstyr, hvor du er afhængig af, at batteriet leverer energi hver gang. Duracell 123 er CR123A lithiumbatterier med en spænding på 3 V, så de passer til enheder, der specifikt kræver denne batteritype. Pakningsstørrelsen på 2 stk gør det nemt både at skifte et batteri og have et ekstra liggende klar. ## Høj energitæthed til krævende udstyr Den høje energitæthed betyder, at batterierne kan levere meget energi i forhold til deres størrelse, hvilket er praktisk i kompakte enheder som lommelygter og kameraer. Det er en fordel, når udstyret ofte bruger meget strøm, men der stadig er begrænset plads til batterier. ## Lang levetid – også på hylden Lang levetid gør batterierne egnede til udstyr, du ikke bruger hele tiden, som sikkerhedssystemer og visse typer medicinsk udstyr. Med lang holdbarhed ved opbevaring kan du have pakken liggende som reserve, uden at skulle bekymre dig om hurtig udskiftning. I pakken: 2 stk Duracell 123 CR123A lithiumbatterier.

Produktspecifikationer

Mærke: Duracell
Kategori: CR123A batterier
Artikel nr.: 51910
EAN: 5000394020320
Varenr.: 86651
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Duracell Photo
60 kr
Til butik
Duracell Photo billede

Produktinformation

Duracell Ultra 123 BG2. Batteritype: Engangsbatteri, Batteristørrelse(r): CR123A, Batteriteknologi: Lithium. Højde: 34 mm, Diameter: 1,6 cm, Vægt: 38 g. Pakkebredde: 84 mm, Pakkedybde: 17 mm, Pakkehøjde: 119 mm. Batteri formfaktor: Cylindrisk

Produktspecifikationer

Mærke: Duracell
Artikel nr.: 020320
EAN: 5000394020320
Varenr.: 989865728
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DURACELL CR123A (2-Pack)
65 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK58 kr97 krKøb
2Av-Cables DK59 kr59 krKøb
3CompuMail DK60 kr60 krKøb
4Proshop DK65 kr104 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li

PriceData har fulgt prisen på Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li i 177 dage. Laveste pris i perioden er 51,9 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 60 kr.

Den nuværende pris på 58 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Duracell Ultra 123 - Kamerabatteri 2 x CR123A - Li de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 202658 kr6,1 kr (12%)
21. apr. 202651,9 kr
19. apr. 202651,96 kr
15. apr. 202651,9 kr2,1 kr (4%)
5. apr. 202654 kr1 kr (2%)
3. mar. 202655 kr7 kr (11%)
23. feb. 202662 kr7 kr (10%)
6. feb. 202669 kr7 kr (11%)
5. feb. 202662 kr7 kr (10%)
2. feb. 202669 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret