Gå til hovedindhold

DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler |

DunlopSkoEAN: 8713197038597
Pris fra 944 krtil 1.361,25 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 417,25 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 944 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dunlop Purofort+ sikk.gummistøvle S5 762933-36
-40%944 kr
Før 1.563,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dunlop Purofort+ sikk.gummistøvle S5 762933-36 billede

Produktinformation

Vandtæt sikkerhedsgummistøvle af PU med oliebestandig ydersål. Antistatiske og støddæmpende egenskaber. Tåværn af stål. Sømværn af stål. Til brug i f.eks. landbrug og gartnerier. Unisex Gummistøvler med sikkerhed 36

Produktspecifikationer

Mærke: Dunlop
Kategori: DJ Import
EAN: 8713197038597
Varenr.: 427567
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler |
1.361,25 kr
Til butik
DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | billede

Produktinformation

DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 Slidstærk PU sikkerhedsstøvle til krævende miljøer DUNLOP Purofort+ S5 SRC er en højkvalitets PU sikkerhedsstøvle, der kombinerer robusthed, komfort og avanceret teknologi til professionel brug i krævende miljøer. Støvlen e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DUNLOP
Kategori: Gummistøvler
EAN: 8713197038597
Varenr.: 48882445975889

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk944 kr944 krKøb
2Sikkerhedsgiganten1.361,25 kr1.361,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler |

PriceData har fulgt prisen på DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | i 183 dage. Laveste pris i perioden er 944 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.361,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.053 kr.

Den nuværende pris på 944 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler |. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for DUNLOP Purofort+ S5 SRC 762933 - grøn / 36 | Gummistøvler | Gummistøvler | de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026944 kr53,5 kr (5%)
30. maj 2026997,5 kr53,5 kr (6%)
23. maj 2026944 kr53,5 kr (5%)
22. maj 2026997,5 kr53,5 kr (6%)
15. maj 2026944 kr53,5 kr (5%)
14. maj 2026997,5 kr53,5 kr (6%)
2. maj 2026944 kr53,5 kr (5%)
21. mar. 2026997,5 kr53,5 kr (6%)
20. mar. 2026944 kr53,5 kr (5%)
2. mar. 2026997,5 kr313,5 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret