Gå til hovedindhold

DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5

DunlopSkoEAN: 8713197553946
Pris fra 1.561,75 krtil 2.073,75 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 512 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1561.75 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Purofort FieldPro Th+ sikk.støvle S5 SRC 611202-37
-26%1.561,75 kr
Før 2.111,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Purofort FieldPro Th+ sikk.støvle S5 SRC 611202-37 billede

Produktinformation

Robust og slidstærk PU-støvle med en pasform som var det en sneaker. Beskytter ned til -60 °C og egner sig godt til fugtige og kolde miljøer. Ydersålerne sikrer et godt fodfæste og støvlen yder god støtte til anklerne. Indlægssålen er svedtransporterende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dunlop
Kategori: Støvler
EAN: 8713197553946
Varenr.: 523383
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5
2.073,75 kr
Til butik
DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 billede

Produktinformation

DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green er en ekstremt holdbar og fleksibel PU-støvle, udviklet til at modstå selv de hårdeste forhold i kolde og fugtige miljøer. Støvlen beskytter effektivt ned til -60°C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DUNLOP
Kategori: Gummistøvler
EAN: 8713197553946
Varenr.: 48882440929617

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Globaltools.dk1.561,75 kr1.561,75 krKøb
2Sikkerhedsgiganten2.073,75 kr2.073,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5

PriceData har fulgt prisen på DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.561,75 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 2.111,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.066 kr.

Den nuværende pris på 1.561,75 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for DUNLOP Fieldpro Thermo+ Green Robust og slidstærk PU-støvle S5 611202 - Grøn / Str. 37 | Gummistøvler | Gummistøvler | S5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.561,75 kr512 kr (25%)
30. maj 20262.073,75 kr512 kr (33%)
23. maj 20261.561,75 kr512 kr (25%)
22. maj 20262.073,75 kr512 kr (33%)
21. maj 20261.561,75 kr549,5 kr (26%)
19. maj 20262.111,25 kr37,5 kr (2%)
18. maj 20262.073,75 kr37,5 kr (2%)
16. maj 20262.111,25 kr37,5 kr (2%)
12. maj 20262.073,75 kr37,5 kr (2%)
11. maj 20262.111,25 kr37,5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret