Gå til hovedindhold

Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid

DukaEludstyr80% varmegenvindingKælderudluftningEAN: 5708605014914

Duka One C4 ventilator med 80% varmegenvinding og fjernbetjening. Perfekt til kælderudluftning med lavt energiforbrug og nem installation i eksisterende ventiler. Læs mere

Pris fra 1.969 krtil 2.895 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 926 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1969 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka ONE C4 Ø100mm
1.969 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid
-13%2.099 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid
2.199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Duka one C4 Ø100 mm
2.504,25 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ventilationsenhed Duka One C4
2.552 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid
2.849 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid
2.895 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK1.969 kr1.969 krKøb
2CompletVVS2.099 kr2.099 krKøb
3Greenline2.199 kr2.199 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.504,25 kr2.504,25 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.552 kr2.552 krKøb
6LavprisEl2.849 kr2.849 krKøb
7BilligVVS DK2.895 kr2.895 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka One C4 ventilator med varmegenvinding

Duka

Duka One C4 ventilator med 80% varmegenvinding og fjernbetjening. Perfekt til kælderudluftning med lavt energiforbrug og nem installation i eksisterende ventiler.

• ventilator
• varmegenvinding
• kælderudluftning
• duka ventilator
• luftventil
• rumventilation
• Kælderudluftning
• 80% varmegenvinding

Beskrivelse

Duka One C4 er en økonomisk ventilationsløsning med varmegenvinding, designet til effektiv kælderudluftning. Enheden kombinerer indblæsning og udsugning i én kompakt enhed med op til 80% varmegenvinding. Med et energiforbrug på kun 2,5W og støjniveau på 33dB er den både energieffektiv og støjsvag. Leveres med fjernbetjening og indbygget fugtsensor til automatisk regulering. Kan installeres direkte i eksisterende Ø105mm eller 150x150mm udluftninger uden behov for rørføring gennem hele boligen. Dækker effektivt op til 14 kvm og er ideel til kælderrum, hvor der ønskes forbedret luftkvalitet uden avanceret styringssystem. Den keramiske veksler sikrer optimal varmeoverførsel mellem ind- og udgående luft.

Specifikationer

farve:Hvid
filter:G3
garanti:3 år
længde:300-380 mm
diameter:100 mm
dækning:14 kvm
materiale:Plast
spænding:Multi
fugtsensor:Indbygget
størrelse:150x150 mm
støjniveau:33 dB
energiforbrug:2,5W
fjernbetjening:Inkluderet
varmegenvindingsgrad:80%

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget dækker en Duka One C4 enhed?

En enhed dækker effektivt op til 14 kvm, så større rum kan have behov for flere installerede enheder.

Kan den installeres i eksisterende ventilationshuller?

Ja, den passer direkte i eksisterende Ø105 mm eller 150x150 mm friskluftventiler og kan opgradere dem til varmegenvindingsløsning.

Hvor støjende er ventilatoren?

Støjniveauet er ned til 33 dB, hvilket gør den meget støjsvag, og den dæmper samtidig lyden udefra med 40 dB.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid

PriceData har fulgt prisen på Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.969 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 2.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.072 kr.

Den nuværende pris på 1.969 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 3 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Duka One C4 ventilator med varmegenvinding, Ø100 mm, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. mar. 20261.969 kr27 kr (1%)
2. mar. 20261.996 kr203 kr (9%)
1. mar. 20262.199 kr203 kr (10%)
25. feb. 20261.996 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret