Gå til hovedindhold

Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation

DukaEludstyrGlat låg uden ribberUdluftning køkken og badEAN: 5708605007657

Professionel ventilationsløsning fra Duka til køkken, bad og bryggers. Type 111 klapventil i hvid PVC med glat låg og nem montage i murgennemføringer. Læs mere

Pris fra 83 krtil 160 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 77 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 80 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 83 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka klapventil, 150x150 mm, lukket model, hvid
83 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Klapventil Type 111, 150x150 mm, hvid
94 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation
95 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka klapventil, 150x150 mm, lukket model, hvid
111 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Klapventil 150 x 150 mm, lukket model, hvid, type 111
112,7 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka klapventil, 150x150 mm, lukket model, hvid
115 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka klapventil lukket model 150x150 mm, hvid
119 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka klapventil TYPE 111 150X150MM lukket model. Hvid
137 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Klapventil Type 111 - 125071
160 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline83 kr83 krKøb
2Proshop DK94 kr133 krKøb
3CS MEGASTORE DK95 kr134 krKøb
4LavprisEl111 kr111 krKøb
5EL-GROSSISTEN112,7 kr112,7 krKøb
6BilligVVS DK115 kr115 krKøb
7LavprisVærktøj119 kr119 krKøb
8Elvvs.dk137 kr137 krKøb
9Homeshop DK160 kr160 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Klapventil Type 111 150x150 mm hvid

Duka

Professionel ventilationsløsning fra Duka til køkken, bad og bryggers. Type 111 klapventil i hvid PVC med glat låg og nem montage i murgennemføringer.

• klapventil
• udluftning
• ventilation
• køkkenventil
• badventil
• type 111
• murgennemføring
• kondensmuffe
• PVC ventil
• hvid ventil
• Udluftning køkken og bad
• Glat låg uden ribber

Beskrivelse

Duka Klapventil Type 111 er en professionel ventilationsløsning i hvid PVC, designet til effektiv udluftning fra køkken, bad og bryggers. Med sine præcise mål på 150x150mm og luftgennemgang på 0-173 cm² sikrer den optimal luftcirkulation. Klapventilen har et elegant glat låg uden ribber eller tvangsåbning, hvilket giver diskret funktionalitet. Den er kompatibel med standard murgennemføringer type 202/111195 og kondensmuffe type 213/111220. Produktet vejer kun 202g og er nem at installere både i væg og loft. Ved loftmontage kræves kondensmuffe for optimal funktion. Perfekt til boliger hvor sundt indeklima og effektiv ventilation er prioriteret.

Specifikationer

Type:Lukket model
Farve:Hvid
Vægt:0.202 kg
Materiale:PVC
Ydre mål:179x140x179x140x45x25 mm
Størrelse:150x150 mm
Luftgennemgang:0-173 cm²
Monteringskompatibilitet:Murgennemføring type 202/111195, kondensmuffe type 213/111220

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke rum kan denne klapventil bruges til?

Duka klapventil Type 111 er designet til udluftning fra køkken, bad og bryggers, hvor effektiv luftudskiftning er nødvendig.

Kan ventilen monteres i loft?

Ja, men ved loftmontage skal den monteres direkte i en kondensmuffe type 213/111220 for optimal funktion og kondenshåndtering.

Hvilke murgennemføringer passer den til?

Klapventilen passer til murgennemføring type 202 og 111195, samt kondensmuffe type 213 og 111220 for nem og sikker installation.

Hvad er forskellen på denne og modeller med tvangsåbning?

Type 111 har et glat låg uden ribber eller tvangsåbning, hvilket giver diskret udseende og naturlig luftcirkulation baseret på trykforskelle.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation

PriceData har fulgt prisen på Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation i 181 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 110 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 97 kr.

Den nuværende pris på 83 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Duka klapventil type 111 - PVC, Hvid, 150X150 mm, Uden konstant grundventilation de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202683 kr2 kr (2%)
17. maj 202681 kr13 kr (14%)
16. maj 202694 kr13 kr (16%)
23. apr. 202681 kr13 kr (14%)
22. apr. 202694 kr13 kr (16%)
20. apr. 202681 kr1 kr (1%)
16. apr. 202680 kr24 kr (23%)
2. mar. 2026104 kr5 kr (5%)
1. mar. 2026109 kr5 kr (5%)
25. feb. 2026104 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret