Gå til hovedindhold

Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml

Dr. Bronner'sFlydende håndsæbeEAN: 0018787830628
Pris fra 167 krtil 279 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 112 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 167 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dr. Bronner's Dr. Bronner's - Organic Sugar Soap Peppermint 710
167 kr
Til butik
Dr. Bronner's Dr. Bronner's - Organic Sugar Soap Peppermint 710 billede

Produktinformation

Dr. Bronner's - Økologisk sukkersæbe Peppermint 710 ml Fantastisk vegansk 4-i-1 økologiske pumpesæbe er gode til vask af hænder, ansigt, krop og hår og kan placeres ved din håndvask eller i brusebadet! Det økologiske shikakai pulver og økologisk sukker i denne sæbe gør den velegnet til hårvask. En sød pebermynte duft og en fin karamel farve. Når den bruges som hårvask: Efter vask, følg op med en let syrlig plejende skylle. Det vil genoprette hårets naturlige pH-værdi og efterlade håret silkeblødt.

Produktspecifikationer

Kategori: Kropspleje
Artikel nr.: SD0602-EU
EAN: 0018787830628
Varenr.: 3164040
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dr. Bronner's Dr. Bronner's - Organic Sugar Soap Peppermint 710 ml
208 kr
Til butik
Dr. Bronner's Dr. Bronner's - Organic Sugar Soap Peppermint 710 ml billede

Produktinformation

Vegan and organic sugar soap in a pump bottle. Peppermint. Our 4-in-1 Organic Pump Soaps are good for washing hands, face, body & hair. Sweet to the body and planet! Fair trade & organic cane sugar gives our Organic Pump Soaps a rich caramel color and sweet scent. The sugar combines with organic white grape juice to keep your skin nourished, hydrated and smooth and is a natural exfoliator. Organic shikakai powder with low pH is used traditionally for hair care in India, gentle to scalp and hair. Organic coconut-olive-hemp oils blend for a creamy castile lather & our soapmaking tradition!, Application: 4-in-1 Organic Pump Soaps are good for washing hands, face, body & hair & place by your sink or in the shower! The organic shikakai powder and organic sugar in this soap makes it suitable for washing hair. Tip! When used as hair wash: After washing, follow up with a lightly acidic conditioning rinse. It will restore the hairs' natural pH and leave hair silky smooth. Benefits: Suger Soap, Peppermint fragrance, For hands, face, body and hair, Organic.

Produktspecifikationer

Kategori: Duft sæbe
EAN: 0018787830628
Varenr.: D43101
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dr. Bronner's Organic Pump Soap Peppermint 710 ml
279 kr
Til butik
Dr. Bronner's Organic Pump Soap Peppermint 710 ml billede

Produktinformation

❄ Økologisk pumpe-sæbe · Kølende pebermynte · Vegansk & fair trade Opfrisk hænder, ansigt og krop med en naturlig, cremet rens, der både renser effektivt og føles mild mod huden. Denne flydende sæbe er baseret på økologisk sukker og shikakai, som giver et blødt, fyldigt skum, mens økologiske planteolier fra kokos, oliven, hamp og jojoba hjælper med at bevare hudens fugtbalance. Den rene duft af æterisk pebermynteolie giver en kølende, energigivende fornemmelse – perfekt, når du ønsker et friskt pust i hverdagen. Fordele Økologisk formel med fair trade-ingredienser Sukker og shikakai renser skånsomt og skummer naturligt Planteolier plejer og efterlader huden blød – uden at stramme Pebermynte giver en frisk, kølende fornemmelse Velegnet til daglig brug på hænder, ansigt og krop Uden sulfater (SLS/SLES), uden syntetisk parfume og uden unødige konserveringsmidler Vegansk, ikke testet på dyr og biologisk nedbrydelig formel Praktisk pumpeflaske – nem at dosere ved både håndvask og i brusebadet Sådan bruger du produktet Fugt hud eller hår grundigt. Dosér 1–2 pump i hænderne eller på en svamp, og massér til et blødt skum. Skyl grundigt. Gentag efter behov. Tip: Kan anvendes som håndsæbe, body wash og mild ansigtsrens. Undgå kontakt med øjnene. Ved meget sensitiv hud, test på et lille område først. Nøgleingredienser Økologisk sukker og druesaft: Binder fugt og giver en cremet, blid konsistens. Shikakai-ekstrakt (Acacia concinna): Naturlig planteekstrakt, der renser uden at udtørre. Økologisk kokos-, oliven-, hamp- og jojobaolie: Plejer, blødgør og understøtter hudens naturlige balance. Æterisk pebermynteolie: Naturlig duft, der virker opfriskende og let kølende. Resultat Ren, frisk og behageligt blød hud – med en langtidsholdbar, naturlig mintduft, der vækker sanserne uden at virke overvældende.

Produktspecifikationer

Kategori: Shower Gel
Størrelse: 710.00ml
Artikel nr.: 018787830628
EAN: 0018787830628
Varenr.: 018787830628
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml
279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK167 kr206 krKøb
2Teknikproffset DK208 kr267 krKøb
3Beautycos DK279 kr308 krKøb
4NordicFeel DK279 kr279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml

PriceData har fulgt prisen på Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 204 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 187 kr.

Den nuværende pris på 167 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 8 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Dr. Bronner's Organic Hand & Body Shikakai Soap Spearmint Peppermint 710 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. maj 2026167 kr7 kr (4%)
9. apr. 2026174 kr1 kr (1%)
30. jan. 2026173 kr3 kr (2%)
24. jan. 2026176 kr8 kr (4%)
15. jan. 2026184 kr12 kr (6%)
8. jan. 2026196 kr8 kr (4%)
30. dec. 2025204 kr20 kr (11%)
28. dec. 2025184 kr20 kr (10%)
27. dec. 2025204 kr20 kr (11%)
23. dec. 2025184 kr10 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret