Gå til hovedindhold

Dr. Bronner's Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml

Dr. Bronner'sStangsæbeEAN: 0018787241509
Pris fra 134 krtil 169 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 35 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 101 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml
-20%134 kr
Før 168 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml billede

Produktinformation

18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented er en vegansk alsidig sæbe fremstillet af naturlige økologiske olier fra kokos, oliven, palme, hamp og jojoba. Uden tilsat duft og med dobbelt så meget olivenolie er Castile Liquid Soap Baby Mild Unscented velegnet til følsom hud og babyer.

Produktspecifikationer

Mærke: Dr. Bronner
Kategori: Bodywash
Artikel nr.: OLBA16-EU
EAN: 0018787241509
Varenr.: 3304036
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dr. Bronner's 18-in-1 baby-mild pure-castile soap 475ml
149 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dr. Bronner's Pure-Castile Soap Baby-Mild (Unscented) 475 ml
159 kr
Til butik
Dr. Bronner's Pure-Castile Soap Baby-Mild (Unscented) 475 ml billede

Produktinformation

👶 Ultra-mild og parfumefri · Koncentreret og multianvendelig · Økologiske, fair trade-olier En ekstra skånsom flydende castile-sæbe uden duft, udviklet til sensitiv hud og de mindste i familien. Formlen er baseret på forsæbede, økologiske planteolier, der renser effektivt uden at strippe hudens naturlige fugt. Ingen parfume, ingen syntetiske skummemidler eller konserveringsmidler – kun simple, rene ingredienser, der efterlader huden blød og velplejet. Fordele Parfumefri – fri for æteriske olier og tilsat duft. Skånsom og effektiv rens til både krop, hænder og hår. Superkoncentreret formel, der kan fortyndes og rækker længe. Økologiske planteolier: kokos, oliven, jojoba og hamp. Vegansk, biologisk nedbrydelig og fremstillet med fair trade-ingredienser. Flaske af 100 % genanvendt plast (PCR). Sådan bruger du produktet Sæben er koncentreret og kan bruges ren i små mængder eller fortyndes efter behov. Start med lidt – et par dråber rækker langt. Hænder og krop: Fordel 2–3 dråber mellem våde hænder eller på en vaskeklud. Skyl grundigt. Babybad: Tilsæt et par dråber til badevandet. Undgå kontakt med øjnene. Barbering: Skum 5–10 dråber op med vand for et blødt, glidende skum. Hjemmet (fortyndet): Universel rengøring: ca. 1:40 (25 ml til 1 liter vand). Opvask i hånden: ca. 1:10 efter behov. Let gulvvask: ca. 1:100. Vigtigt: Undgå øjenkontakt – sæbe kan svie. Skyl straks med rigeligt vand ved kontakt. Ingredienser Baseret på forsæbede, økologiske planteolier: kokos, oliven, jojoba og hamp. Indeholder desuden vand, kaliumhydroxid (anvendes til forsæbning og er ikke til stede i fri form i det færdige produkt), citronsyre for balanceret færdigsæbe samt naturlig E-vitamin (tocopherol) som antioxidant. Fri for parfume, farvestoffer, sulfater og syntetiske skummemidler. Resultat Ren, frisk hud med en behagelig, blød fornemmelse – uden udtørring. En pålidelig, mild sæbe til hele familien og et enkelt valg til både personlig pleje og let, daglig rengøring i hjemmet.

Produktspecifikationer

Kategori: Shower Gel
Størrelse: 475.00ml
Artikel nr.: 018787241509
EAN: 0018787241509
Varenr.: 018787241509
Gå til Signaturshop
TrustScore 0 ud af 50,0
Baby Mild Liquid Soap - 473ML - Dr. Bronner's
159,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dr. Bronner's Magic Soaps Baby Mild 475 ml
166 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dr. Bronner's Liquid Soaps Neutral-Mild 473 ml
169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK134 kr134 krKøb
2Hobbix149 kr149 krKøb
3Beautycos DK159 kr188 krKøb
4Signaturshop159,95 kr159,95 krKøb
5NordicFeel DK166 kr166 krKøb
6Lyko DK169 kr169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml

PriceData har fulgt prisen på Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 101 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 132 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Dr. Bronner 18-In-1 Baby Mild Pure Castile Soap Unscented 475 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026134 kr15 kr (10%)
18. maj 2026149 kr10 kr (6%)
17. maj 2026159 kr10 kr (7%)
3. maj 2026149 kr10 kr (6%)
1. maj 2026159 kr10 kr (7%)
18. apr. 2026149 kr9 kr (6%)
16. apr. 2026140 kr19 kr (12%)
15. apr. 2026159 kr10 kr (7%)
27. mar. 2026149 kr46 kr (45%)
13. mar. 2026103 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret