Gå til hovedindhold

Nordtronic Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid

NordtronicLamperEAN: 5704629000018
Pris fra 269 krtil 395 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 126 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 8. maj

Sammenlign priser på Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K
-7%269 kr
Før 289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K billede

Produktinformation

Blændfri indbygningsspot med høj farvegengivelse fra Nordtronic Velia er en rund indbygningsspot fra Nordtronic. Den har en diameter på 82mm og kan monteres direkte i isoleringen samt andet brandbart materiale. Lyskilden i Velia er indbygget LED, som er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: Spots
Farve: white
Størrelse: diameter 82 mm, height 68 mm
EAN: 5704629000018
Varenr.: 6242000018
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K
272 kr
Til butik
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K billede

Produktinformation

Nordtronic Downlight Velia 10,9W/2700K LED RundNordtronic Velia indbygningsspot til 230 volt har integreret LED lyskilde med et meget højt lysudbytte og anbefales heraf til rum med højt til loftet. Velia Tilt indbygningsspot har en ra værdi tæt på en alm.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordtronic
Kategori: Spots
Farve: white
Størrelse: diameter 82 mm, height 68 mm
EAN: 5704629000018
Varenr.: 6242000018
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid
272,09 kr
Til butik
Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid billede

Produktinformation

Nordtronics Velia har indbygget LED med en farvegengivelse på 90%, som får lyset til at fremstå naturtro. Den er tilbagetrukkent, hvilket resulterer i et blødt og fuldstændigt blændfrit lys. Desuden blender den rigtig pænt ind i loftet, da den ikke er bre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyning
EAN: 5704629000018
Varenr.: 15845102584143
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K
289 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordtronic Velia indbygningsspot, mat hvid, 2700K
299 kr
Til butik
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LED Downlight 10,9W, indbygning, mat hvid
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline269 kr269 krKøb
2LavprisEl272 kr272 krKøb
3EL-GROSSISTEN272,09 kr272,09 krKøb
4LampeGuru.dk289 kr289 krKøb
5BilligVVS DK299 kr299 krKøb
6Lamper.dk395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid

PriceData har fulgt prisen på Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 268 kr.

Den nuværende pris på 269 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Downlight Velia LED 10,9W 2700K, 650 lm, 230V rund, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026269 kr1 kr (0%)
29. maj 2026268 kr1 kr (0%)
24. maj 2026269 kr1 kr (0%)
23. maj 2026268 kr1 kr (0%)
15. maj 2026269 kr1 kr (0%)
14. maj 2026268 kr1 kr (0%)
11. maj 2026269 kr70 kr (35%)
8. maj 2026199 kr70 kr (26%)
7. maj 2026269 kr70 kr (35%)
30. apr. 2026199 kr73 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret