Gå til hovedindhold

Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman)

Dolce & GabbanaParfume og eau de cologneOrientalsk eleganceSærlige anledningerEAN: 8057971180493

Dolce & Gabbana The One EDP 75 ml er en luksuriøs orientalsk blomsterduft med topnoter af bergamotte, mandarin og fersken samt varme bundnoter af vanilje. Læs mere

Pris fra 440 krtil 931 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 491 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 427 kr 18. maj

Sammenlign priser på Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 440 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman)
440 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dolce & Gabbana The One For Women Edp Spray 75 ml
461 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dolce & Gabbana - The One Edp 75 Ml
-17%539,95 kr
Før 649,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dolce&Gabbana The One Women Eau De Parfum 75ml
-20%608 kr
Før 761 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Dolce & Gabbana The One For Women Edp Spray 75 ml
610 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dolce & Gabbana The One EDP 75 ml
689 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dolce & Gabbana The One EdP 75 ml
874 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dolce & Gabbana The One Eau de Parfum - 75 ml
905 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dolce & Gabbana The One EdP (75ml)
-20%931 kr
Før 1.165 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK440 kr479 krKøb
2Proshop DK461 kr500 krKøb
3Gucca.dk539,95 kr539,95 krKøb
4Cocopanda DK608 kr608 krKøb
5Teknikproffset DK610 kr659 krKøb
6Beautycos DK689 kr689 krKøb
7Lyko DK874 kr874 krKøb
8NordicFeel DK905 kr905 krKøb
9Bangerhead DK931 kr931 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dolce & Gabbana The One Women EDP 75 ml

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana The One EDP 75 ml er en luksuriøs orientalsk blomsterduft med topnoter af bergamotte, mandarin og fersken samt varme bundnoter af vanilje.

• dolce gabbana parfume
• the one parfume
• dameparfume
• edp
• orientalsk duft
• blomsterduft
• luksuriøs parfume
• Særlige anledninger
• Orientalsk elegance

Beskrivelse

Dolce & Gabbana The One EDP 75 ml er en ikonisk luksuriøs dameparfume, der kombinerer orientalske og blomstrede noter til en uforglemmelig duftoplevelse. Parfumen åbner med friske topnoter af bergamotte, mandarin, litchi og fersken, som skaber en livlig og forfriskende start. Hjertet af duften domineres af fyldig madonna lilje, der tilføjer elegance og femininitet. Bundnoterne består af varme vanilje-, amber- og moskusnoter, som giver duften dybde og varme. Den koncentrerede EDP-formulering sikrer lang holdbarhed og intens duftoplevelse. Denne parfume er perfekt til kvinder, der ønsker at udstråle sofistikeret femininitet både i hverdagen og til særlige anledninger. Den elegante flakon med gyldent låg gør den til en smuk tilføjelse til ethvert makeupbord.

Specifikationer

type:Eau de Parfum
årstid:Alle årstider
topnoter:Bergamotte, mandarin, litchi, fersken
anledning:Aften, særlige begivenheder
bundnoter:Vanilje, amber, moskus
holdbarhed:6-8 timer
målgruppe:Kvinder
størrelse:75 ml
duftfamilie:Orientalsk blomsterduft
hjertenoter:Madonna lilje
koncentration:EDP (12-15%)
alkoholindhold:70-80%

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften?

Som Eau de Parfum holder The One typisk 6-8 timer på huden takket være sin koncentrerede formulering.

Hvad er forskellen på EDP og EDT?

EDP (Eau de Parfum) har højere koncentration af duftolier (12-15%) end EDT, hvilket giver længere holdbarhed og mere intens duft.

Hvornår er den bedst at bruge?

The One er perfekt til aftenbrug og særlige anledninger, da den orientalske og varme karakter gør den velegnet til mere formelle situationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman)

PriceData har fulgt prisen på Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 427 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 646 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 463 kr.

Den nuværende pris på 440 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 72 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Dolce & Gabbana The One Eau De Parfum 75 ml (woman) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026440 kr7 kr (2%)
27. maj 2026433 kr1 kr (0%)
25. maj 2026434 kr1 kr (0%)
21. maj 2026435 kr8 kr (2%)
18. maj 2026427 kr1 kr (0%)
16. maj 2026428 kr1 kr (0%)
14. maj 2026429 kr1 kr (0%)
12. maj 2026430 kr1 kr (0%)
11. maj 2026431 kr1 kr (0%)
8. maj 2026432 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret