Gå til hovedindhold

DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde

Dyberg LarsenEludstyrEAN: 5704709010210
Pris fra 500 krtil 793,56 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 293,56 kr (37% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 439 kr 3. apr.

Sammenlign priser på DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 500 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde
-37%500 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort er en del af Dyberg Larsens første udendørs lampeserie. Den giver dig mulighed for at føre den simple elegante stil videre ud i indkørslen, på tarassen eller i haven. Den enkle lampe i mat sort er et sofistikeret supplement til den skandinaviske stil, hvor vi fortsat sværmer for den minimalistiske indretningsstil. Hele serien er udført i materiale, der kan modstå vind og vejr, uden af ændre sit flotte udseende. Udendørs belysning har oftest en mere praktisk funktion, i modsætning til indendørs belysning, hvor der ofte er fokus på at skabe den rette stemning. Bedlampens nedadgående lys er praktisk langs stien i haven, langs indkørslen eller i havens bed. Udover bedlampen, byder serien af udendørslamper også på en væglampe, der giver et funktionelt lys på husfacaden og anvendelig i forbindelse med indgangen, garagen eller over postkassen. , hvor du også finder lamper til hjemme i samme stilrene og simple design.

Produktspecifikationer

Kategori: Pullertlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 1021
EAN: 5704709010210
Varenr.: 2619005
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
DL20 udendørs havelampe, sort
-30%559 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DL20 udendørs havelampe, sort billede

Produktinformation

Dyberg Larsen DL20 udendørs lampe, sort Den stilfulde udendørs lampe er flot i haven eller andre steder omkring huset for at lyse op i de mørke timer. Lampen har en mat sort overflade, og er lavet i rustfrit stål. Lampen monteres på en fast klods, hvor sk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Dyberg Larsen
Farve: Sort
EAN: 5704709010210
Varenr.: 1021
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dyberg Larsen DL20 havelampe
559 kr
Til butik
Dyberg Larsen DL20 havelampe billede

Produktinformation

Byd velkommen til den første udendørs lampe serie fra Dyberg Larsen DL 20 Her får du mulighed for at videreføre din indvendige stil, helt ud i din indkørsel. Lamperne er designet i materialer som gør det muligt at modstå det skiftende nordiske vejr. Mens...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Fritid
Farve: Sort
EAN: 5704709010210
Varenr.: 6248300003
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dyberg Larsen DL20 havelampe
575 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dyberg Larsen DL20 havelampe
593 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Dl20 Outdoor Path Black
690 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DL20 UDENDØRS bed lampe sort
793,56 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lampemesteren DK500 kr500 krKøb
2Lamper.dk559 kr559 krKøb
3LavprisVærktøj559 kr559 krKøb
4LampeGuru.dk575 kr575 krKøb
5Greenline593 kr593 krKøb
6Elvvs.dk690 kr690 krKøb
7EL-GROSSISTEN793,56 kr793,56 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 575 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 506 kr.

Den nuværende pris på 500 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for DL20 Udendørs Bedlampe Mat Sort DL20 Outdoor Dyberg Larsen - Skandinavisk - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026500 kr61 kr (14%)
3. apr. 2026439 kr53 kr (11%)
3. mar. 2026492 kr8 kr (2%)
25. feb. 2026500 kr31 kr (7%)
24. feb. 2026469 kr50 kr (10%)
22. feb. 2026519 kr50 kr (11%)
20. feb. 2026469 kr50 kr (10%)
19. feb. 2026519 kr50 kr (11%)
3. feb. 2026469 kr31 kr (6%)
26. jan. 2026500 kr75 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret