Gå til hovedindhold

GN Belysning DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel

GN BelysningBelysningPræcis pasformProfessionel LED installationEAN: 5703708863124

DIOLUM Alexa indbygningsramme til professionel installation af 600x600 LED paneler. Stabil konstruktion med præcise mål for perfekt pasform. Læs mere

Pris fra 657 krtil 805 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 148 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 597 kr 3. mar.

Sammenlign priser på DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 657 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DIOLUM ALEXA INDB.RAMME 60X60
657 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel
657,81 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel
657,81 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Indbygningsramme til troldtekt for LED panel
729 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DIOLUM Alexa indbygningsramme f/ 600x600 panel
805 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl657 kr657 krKøb
2EL-GROSSISTEN657,81 kr657,81 krKøb
3EL-NETSALG657,81 kr657,81 krKøb
4Greenline729 kr729 krKøb
5Elvvs.dk805 kr805 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DIOLUM Alexa indbygningsramme til 600x600 LED panel

GN Belysning

DIOLUM Alexa indbygningsramme til professionel installation af 600x600 LED paneler. Stabil konstruktion med præcise mål for perfekt pasform.

• indbygningsramme
• led panel ramme
• loftramme
• alexa ramme
• 600x600 ramme
• led tilbehør
• Professionel LED installation
• Præcis pasform

Beskrivelse

DIOLUM Alexa indbygningsramme er den professionelle løsning til installation af 600x600mm LED paneler. Rammen er designet med præcise mål på 625x625x50mm og udskæringsmål på 605x605mm, hvilket sikrer perfekt pasform og professionel finish. Ideel til kontorer, butikker og offentlige bygninger hvor LED paneler skal installeres i loftssystemer. GN Belysning står bag kvaliteten med deres erfaring inden for professionel belysning. Rammen giver et rent og professionelt udseende samtidig med at den sikrer korrekt ventilation omkring LED panelet.

Specifikationer

finish:Hvid
mærke:GN Belysning
materiale:Metal
anvendelse:LED panel installation
varenummer:910011
dimensioner:625x625x50mm
panelstørrelse:600x600mm
udskæringsmål:605x605mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke LED paneler passer til denne ramme?

Rammen er designet til 600x600mm LED paneler og har udskæringsmål på 605x605mm for optimal pasform.

Er rammen egnet til alle lofttyper?

Ja, rammen kan installeres i standard loftsystemer og er ideel til kontorer, butikker og offentlige bygninger.

Hvad er rammens højde?

Rammen er 50mm høj, hvilket giver tilstrækkelig plads til LED panelet og sikrer korrekt ventilation.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel

PriceData har fulgt prisen på DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel i 173 dage. Laveste pris i perioden er 526,25 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 634 kr.

Den nuværende pris på 657 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for DIOLUM Alexa II deluxe indbyg. ramme f/60x60 panel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026657 kr8 kr (1%)
9. maj 2026649 kr46,67 kr (8%)
7. maj 2026602,33 kr46,67 kr (7%)
6. maj 2026649 kr46,67 kr (8%)
21. mar. 2026602,33 kr31,67 kr (5%)
20. mar. 2026634 kr31,67 kr (5%)
17. mar. 2026602,33 kr31,67 kr (5%)
16. mar. 2026634 kr31,67 kr (5%)
9. mar. 2026602,33 kr2,33 kr (0%)
8. mar. 2026600 kr2,33 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret