Gå til hovedindhold

DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE

Pris fra 397 krtil 579 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 271 kr 2. mar.

Sammenlign priser på DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 397 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Travel USB-C 3.2 Gen 1 Dockingstation
397 kr
Til butik
DIGITUS Travel USB-C 3.2 Gen 1 Dockingstation billede

Produktinformation

DIGITUS Travel - Dockingstation - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DA-70916
EAN: 4016032497752
Varenr.: 1002569190
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE
403 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB-C dockingstation 7‑port - DIGITUS Travel
559 kr
Til butik
USB-C dockingstation 7‑port - DIGITUS Travel billede

Produktinformation

Fordele ved USB-C dockingstationUdvid din laptop eller tablet på farten med DIGITUS Travel - en kompakt USB‑C dockingstation med syv porte. Tilslut skærm, netværk, hukommelseskort og USB‑tilbehør via ét kabel og bevar et ryddeligt skrivebord. Den understøtter 4K Ultra HD ved 60 Hz og leverer stabilt kablet net via Gigabit Ethernet, så du kan arbejde effektivt hvor som helst.Fleksibel tilslutning i hverdagenDocken har dobbelte HDMI‑udgange, DisplayPort, to USB‑A 3.2 Gen 1, USB‑C med Power Delivery op til 100 W samt indbygget kortlæser til SD og MicroSD. Plug and Play gør den nem at bruge på tværs af Windows, macOS, ChromeOS, Linux samt Android og iOS-enheder med USB‑C DisplayPort Alt Mode. Det slanke kabinet i grå/sort aluminium og plastik er let at have med i tasken.Forbindelse: USB 3.2 Gen 2 Type‑C (vært)Video: 2 × HDMI, 1 × DisplayPort, maks. 3.840 × 2.160 ved 60 Hz, HDCP 1.4/2.2, HDRUSB-porte: 2 × USB‑A 3.2 Gen 1, 1 × USB‑C 3.2 Gen 1Strøm: USB Power Delivery 3.0 op til 100 WNetværk: 1 × RJ‑45 Gigabit Ethernet (10/100/1.000 Mbit/s)Kortlæser: SD og MicroSDDatahastighed: op til 10 Gbit/sLED‑indikatorer: JaMateriale: Aluminium og plast, farve: sort/gråMål: H × B × D: 11,0 × 5,0 × 11,0 cmVægt: 75 gDriftstemp.: 0 – 40 °CKabellængde: 0,1 m USB‑CPlug and Play: JaAntal pr. pakke: 1...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: USB-hubs
Vægt: 0.08g
EAN: 4016032497752
Varenr.: 1917858
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB-C dockingstation 7‑port - DIGITUS Travel
579 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK397 kr397 krKøb
2Proshop DK403 kr442 krKøb
3Boligcenter DK559 kr559 krKøb
4Vivas DK579 kr658 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE i 131 dage. Laveste pris i perioden er 269 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 559 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 331 kr.

Den nuværende pris på 397 kr er 20% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DIGITUS Travel - docking station - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI - 1GbE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026397 kr3 kr (1%)
29. maj 2026400 kr1 kr (0%)
28. maj 2026401 kr4 kr (1%)
25. maj 2026405 kr4 kr (1%)
24. maj 2026409 kr4 kr (1%)
23. maj 2026413 kr4 kr (1%)
22. maj 2026417 kr4 kr (1%)
20. maj 2026421 kr4 kr (1%)
18. maj 2026425 kr4 kr (1%)
17. maj 2026429 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret