Gå til hovedindhold

DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032486503
Pris fra 3.378 krtil 4.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.141 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3378 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS 24-porte Gigabit Ethernet PoE+
3.378 kr
Til butik
DIGITUS 24-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

DIGITUS - Switch - 19", L2, 2 uplink porte, af/at - Administreret - 24 x 10/100/1000 + 2 x SFP - monterbar på stativ - PoE+ (430 W)

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-95359
EAN: 4016032486503
Varenr.: 1001580222
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable
3.407 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-95359 - 24-port L2 managed Gigabit PoE-switch med 2 SFP
4.499 kr
Til butik
DIGITUS DN-95359 - 24-port L2 managed Gigabit PoE-switch med 2 SFP billede

Produktinformation

Stabil netværksstyring med L2 managed Gigabit-switchDIGITUS DN-95359 er en professionel 24-port Gigabit PoE-switch til virksomheder, kontorer og krævende hjemmeinstallationer. Den giver central L2-administration, så du kan styre trafik, segmentere netværk og sikre stabil drift i hverdagen. Med 2 SFP-porte kan du nemt forbinde uplinks eller længere fiberstræk.Til kontor, butik og mindre serverrumSwitchens mange kobberporte gør det enkelt at forbinde pc’er, printere, access points og IP-telefoner på samme netværk. PoE-understøttelse forenkler installationen af kompatible enheder via ét netværkskabel, mens SFP-ports giver fleksible forbindelser til andre switche eller backbone.Type: L2 managed Gigabit Ethernet-switchLAN-porte: 24 × RJ45Ekstra porte: 2 × SFPFunktion: Power over Ethernet (PoE)Model: DN-95359Brand: DIGITUS...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switches
Vægt: 4.24g
EAN: 4016032486503
Varenr.: 2132978
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-95359 - 24-port L2 managed Gigabit PoE-switch med 2 SFP
4.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.378 kr3.378 krKøb
2Proshop DK3.407 kr3.407 krKøb
3Boligcenter DK4.499 kr4.499 krKøb
4Vivas DK4.519 kr4.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable i 166 dage. Laveste pris i perioden er 3.225 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 4.256 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.529 kr.

Den nuværende pris på 3.378 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for DIGITUS - switch - 19" L2 2 uplink ports af/at - 24 ports - Managed - rack-mountable de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.378 kr12 kr (0%)
27. maj 20263.390 kr17 kr (0%)
26. maj 20263.407 kr28 kr (1%)
25. maj 20263.435 kr55 kr (2%)
24. maj 20263.490 kr55 kr (2%)
23. maj 20263.545 kr56 kr (2%)
22. maj 20263.601 kr33 kr (1%)
21. maj 20263.634 kr22 kr (1%)
30. apr. 20263.656 kr5 kr (0%)
28. apr. 20263.651 kr22 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret