Gå til hovedindhold

DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet

DigitusNetværkEAN: 4016032293132
Pris fra 677 krtil 1.369 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 692 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 531 kr 29. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 677 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet
677 kr
Til butik
DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

DIGITUS Professional DN-82121-1 - Fibermedieomformer - 1GbE - 10Base-T, 1000Base-LX, 100Base-TX, 1000Base-T - RJ-45 / SC enkelttilstand - op til 10 km - 1310 nm

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-82121-1
EAN: 4016032293132
Varenr.: 987713261
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS mediekonverter Gigabit - RJ45 til SC singlemode
-4%789 kr
Før 819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS mediekonverter Gigabit - RJ45 til SC singlemode billede

Produktinformation

Stabil netværksbro i Gigabit-hastighedDIGITUS mediekonverteren forbinder kobbernetværk med fiber og er ideel, når du vil udvide et netværk over længere afstande. Den tilbyder Gigabit via en RJ45-port til UTP samt en SC-fiberport til singlemode. Enhederne har tydelige status-LED’er for nem kontrol af drift og aktivitet.Til kontor, serverrum og netværksopgraderingerPerfekt til små og mellemstore virksomheder, filialer eller hjemmekontoret, hvor der ønskes pålidelig dataoverførsel mellem Ethernet og fiber. Konverteren er kompakt og passer let i eksisterende netværksopsætninger med standard RJ45 og SC.Type: Mediekonverter til netværkHastighed: Gigabit EthernetKobberport: RJ45 (UTP)Fiberport: SCFiber: SinglemodeLED-indikatorer: PWR, Link/Act m.fl.Model: DN-82121-1Mærke: DIGITUS...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 0.42g
EAN: 4016032293132
Varenr.: 2121264
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS mediekonverter Gigabit - RJ45 til SC singlemode
-4%809 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS mediekonverter Gigabit - RJ45 til SC singlemode billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Mediekonvertere
Vægt: 0.42g
EAN: 4016032293132
Varenr.: 2121264
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-82121-1 Netværksomformer Til Medie 1000 Mbit/s 1310 Nm Enkeltilstand Sort
1.369 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK677 kr677 krKøb
2Boligcenter DK789 kr789 krKøb
3Vivas DK809 kr888 krKøb
4Dustin DK1.369 kr1.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet i 185 dage. Laveste pris i perioden er 513 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 569 kr.

Den nuværende pris på 677 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 27% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for DIGITUS Professional DN-82121-1 Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026677 kr1 kr (0%)
22. maj 2026678 kr42 kr (6%)
14. maj 2026720 kr69 kr (9%)
7. maj 2026789 kr256 kr (48%)
6. maj 2026533 kr3 kr (1%)
2. maj 2026536 kr61 kr (10%)
30. apr. 2026597 kr66 kr (12%)
29. apr. 2026531 kr7 kr (1%)
20. apr. 2026538 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026542 kr14 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret