Gå til hovedindhold

DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m

DIGITUSKablerEAN: 4016032467038
Pris fra 246 krtil 359 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 113 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 246 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS HDMI AOC Hybrid Fiber Optic Cable - 10m
246 kr
Til butik
DIGITUS HDMI AOC Hybrid Fiber Optic Cable - 10m billede

Produktinformation

HDMI-kabel med Ethernet, HDMI stik til HDMI stik, 10 m, afskærmet hybrid kobber/fiberoptik, sort, Active Optical Cable (AOC), 8K UHD (7680 x 4320) support

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Skaermkabel
Artikel nr.: AK-330126-100-S
EAN: 4016032467038
Varenr.: 3370163
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS HDMI stik -> HDMI stik 10 m Sort
330 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m
-11%339 kr
Før 379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m billede

Produktinformation

Fordele ved HDMI-kabel til 8KFå fuldt udbytte af dine film, spil og præsentationer med dette 10 m lange DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiberkabel. Det leverer 8K (7680 × 4320) ved op til 60 Hz og understøtter 48 Gbit/s båndbredde, så billedet står knivskarpt med flydende bevægelser. Kablet håndterer HDR, 3D samt HDCP 2.2 og er ideelt til lang afstand mellem kilde og skærm uden signaltab.Til hjemmebio, gaming og professionelle opsætningerMed HDMI Type A han/han-stik, guldbelagte kontakter og Plug and Play passer kablet direkte mellem dine HDMI-enheder. Lydformatunderstøttelsen omfatter Dolby TrueHD og DTS‑HD Master Audio for en omsluttende, tabsfri oplevelse. Den hybride fiberoptiske opbygning er skabt til stabile forbindelser over længere stræk, fx mellem receiver og projektor eller fra medieafspiller til vægmonteret TV.Type: HDMI AOC hybrid fiberkabelHDMI-version: 2.1Opløsninger: Op til 7680 × 4320 (8K)Maks. opdateringsfrekvens: 60 HzDatahastighed: 48 Gbit/sUnderstøttede videoformater: 4320p, 1080pHDR: Understøttet3D: UnderstøttetHDCP: Ja, version 2.2Lyd: 32 kanaler, Dolby TrueHD, DTS‑HD Master AudioStik: HDMI Type A (han) til HDMI Type A (han), lige stikKontaktbelægning: GuldLængde: 10 mPlug and Play: JaDriftstemp.: -10 – 80 °CRelativ luftfugtighed (drift): 0 – 85 %Pakkens bredde: 200 mmPakkens vægt: 388,889 gPakkevolumen: 2 400 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: HDMI-kabler
Vægt: 0.33g
EAN: 4016032467038
Varenr.: 2103467
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m
-10%359 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK246 kr285 krKøb
2CompuMail DK330 kr330 krKøb
3Boligcenter DK339 kr339 krKøb
4Vivas DK359 kr438 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m i 182 dage. Laveste pris i perioden er 246 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 330 kr.

Den nuværende pris på 246 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for DIGITUS HDMI 2.1 AOC hybrid fiber HDMI-kabel 8K - 10 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026246 kr3 kr (1%)
27. maj 2026249 kr2 kr (1%)
22. maj 2026247 kr2 kr (1%)
20. maj 2026249 kr79 kr (24%)
17. maj 2026328 kr1 kr (0%)
15. maj 2026329 kr1 kr (0%)
14. maj 2026328 kr1 kr (0%)
10. maj 2026329 kr1 kr (0%)
8. maj 2026330 kr2 kr (1%)
6. maj 2026328 kr9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret