Gå til hovedindhold

DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps

DigitusNetværkskort og -adaptereEAN: 4016032309390
Pris fra 154 krtil 239 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 153 kr 25. maj

Sammenlign priser på DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 154 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps
154 kr
Til butik
DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps billede

Produktinformation

DIGITUS DS-30000-1 - Seriel adapter - PCI Express x1 - 2 porte

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DS-30000-1
EAN: 4016032309390
Varenr.: 987655546
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DS-30000-1 2-Port Serial Interface Card PCIe
172 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS 2-port seriel interfacekort - PCIe (DS-30000-1)
-4%219 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS 2-port seriel interfacekort - PCIe (DS-30000-1) billede

Produktinformation

Stabil seriel forbindelse til moderne pc’erUdvid din stationære pc med to ekstra serielle porte med DIGITUS 2-port seriel interfacekort. Kortet passer i en PCIe-slot og giver pålidelig tilslutning til udstyr med RS‑232/seriel grænseflade - ideelt i værksteds‑ og erhvervsmiljøer, lager, POS eller til ældre periferiudstyr, der fortsat kræver seriel kommunikation.Nem integration i dit systemKortet er internt monteret og bygger på Blech OXPCIe952-chipsettet, der er kendt for stabil drift. Med to udgange kan du koble flere serielle enheder til samtidig og udnytte din computers PCIe-bus til hurtig og sikker dataudveksling.Chipset: Blech OXPCIe952Intern montering: JaVærtsgrænseflade: PCIeAntal serielle porte: 2Udgangsgrænseflade: SerielHS-kode: 84733020...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Netværkskort
Vægt: 0.13g
EAN: 4016032309390
Varenr.: 2103529
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS 2-port seriel interfacekort - PCIe (DS-30000-1)
-4%239 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK154 kr154 krKøb
2Proshop DK172 kr211 krKøb
3Boligcenter DK219 kr219 krKøb
4Vivas DK239 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps i 183 dage. Laveste pris i perioden er 153 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 163 kr.

Den nuværende pris på 154 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for DIGITUS DS-30000-1 Seriel adapter PCI Express x1 230.4Kbps de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026154 kr1 kr (1%)
25. maj 2026153 kr1 kr (1%)
24. maj 2026154 kr1 kr (1%)
22. maj 2026153 kr1 kr (1%)
20. maj 2026154 kr1 kr (1%)
16. maj 2026153 kr1 kr (1%)
15. maj 2026154 kr1 kr (1%)
14. maj 2026153 kr1 kr (1%)
9. maj 2026154 kr4 kr (3%)
8. maj 2026158 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret