Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T

DigitusRepeatere og transceivereEAN: 4016032459620
Pris fra 805 krtil 1.169 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 762 kr 30. mar.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 805 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-81210 SFP+ transceiver modul
805 kr
Til butik
DIGITUS DN-81210 SFP+ transceiver modul billede

Produktinformation

DIGITUS DN-81210 - SFP+ transceiver modul - 10GbE, 5GbE, 2.5GbE - 1000Base-T, 10GBase-T, 2.5GBase-T, 5GBase-T - RJ-45 - op til 100 m

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-81210
EAN: 4016032459620
Varenr.: 998153491
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T
811 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Digitus DN-81210 SFP (mini-GBIC) transceivermodul 10 Gbit/s 100 m
827 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SFP transceiver 10G RJ45 - DIGITUS Mini GBIC kobbermodul
1.149 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SFP transceiver 10G RJ45 - DIGITUS Mini GBIC kobbermodul
1.169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK805 kr805 krKøb
2Proshop DK811 kr850 krKøb
3CS MEGASTORE DK827 kr866 krKøb
4Boligcenter DK1.149 kr1.149 krKøb
5Vivas DK1.169 kr1.248 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T i 166 dage. Laveste pris i perioden er 762 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 811 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 784 kr.

Den nuværende pris på 805 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for DIGITUS DN-81210 SFP+ 10G Copper Transceiver up to 100m 10G 5G 2.5G 1G RJ45 Base-T de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026805 kr6 kr (1%)
8. maj 2026811 kr1 kr (0%)
7. maj 2026810 kr47 kr (6%)
20. apr. 2026763 kr6 kr (1%)
19. apr. 2026769 kr9 kr (1%)
18. apr. 2026778 kr6 kr (1%)
17. apr. 2026784 kr21 kr (3%)
8. apr. 2026763 kr1 kr (0%)
30. mar. 2026762 kr6 kr (1%)
29. mar. 2026768 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret