Gå til hovedindhold

Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed

DigitusHubs og switchesEAN: 4016032485452
Pris fra 2.882 krtil 3.819 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 937 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2882 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS DN-80223 Switch 24-porte Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet
2.882 kr
Til butik
DIGITUS DN-80223 Switch 24-porte Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

DIGITUS DN-80223 - Switch - L2+ - Administreret - 24 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-80223
EAN: 4016032485452
Varenr.: 1001052952
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-80223 - switch - 24 ports - Managed - rack-mountable
2.893 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Dn-80223 24-port 4xsfp Switch
2.999 kr
Til butik
Digitus Dn-80223 24-port 4xsfp Switch billede

Produktinformation

24 Gigabit-porte samt fire 10 G SFP+ uplinks øger uplinkkapaciteten L3-administrerede funktioner med VLAN, QoS, ACL og ARP-inspektion giver bedre kontrol 128 Gb switching og 95,23 Mpps forwarding holder trafikken i gang Blæserløst 1 U metal rack-design reducerer støj og sænker energiforbruget Web, SSH, Telnet og konsoladministration samt firmwareopgraderinger forenkler opsætningen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Switche
Artikel nr.: DN-80223
EAN: 4016032485452
Varenr.: 5011332660
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed
3.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed
3.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.882 kr2.882 krKøb
2Proshop DK2.893 kr2.893 krKøb
3Dustin DK2.999 kr3.085,25 krKøb
4Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
5Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed

PriceData har fulgt prisen på Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed i 164 dage. Laveste pris i perioden er 2.692 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 2.882 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.746 kr.

Den nuværende pris på 2.882 kr er 5% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Netværksswitch DIGITUS 24x Gigabit + 4x SFP+ uplink, 19" rack, L2+/L3 managed de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 20262.882 kr183 kr (7%)
18. feb. 20262.699 kr7 kr (0%)
22. dec. 20252.692 kr18 kr (1%)
20. dec. 20252.710 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret