Gå til hovedindhold

DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD

DIGITUSEAN: 4016032501381
Pris fra 710 krtil 758 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 48 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 698 kr 25. maj

Sammenlign priser på DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 710 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS - storage controller - NVMe PCIe - USB-C 3.1 (Gen 2)
710 kr
Til butik
DIGITUS - storage controller - NVMe PCIe - USB-C 3.1 (Gen 2) billede

Produktinformation

Lagringskontrol, M.2, M.2 2242, M.2 2260, M.2 2280, M.2 22110, NVMe PCIe, USB-C 3.1 (Gen 2)

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Controller
Artikel nr.: DA-71545-1
EAN: 4016032501381
Varenr.: 3454497
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD
-1%729 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD billede

Produktinformation

Effektiv kloningsstation til M.2 NVMe SSDMed DIGITUS DA-71545-1 får du en praktisk løsning til hurtig migrering af data mellem M.2 NVMe SSD’er. Enheden understøtter op til to drev og gør det enkelt at kopiere indholdet fra A til B. Den kompakte station har tydelige statusindikatorer (25/50/75/100 %) og en dedikeret Copy‑knap, så du kan holde styr på processen. Perfekt til teknikere, pc‑entusiaster og alle, der vil udskifte systemdisken uden besvær.Tilslutning og kompatibilitetKloningsstationen forbinder til din computer via USB Type‑C og leverer en maksimal overførselshastighed på 10 Gbit/s. Den fungerer med Windows, macOS og Linux og understøtter M.2 NVMe SSD’er op til i alt 4 TB. Strømforsyning sker via medfølgende netadapter.Produktfarve: SortAntal drev understøttet: 2 × M.2 NVMe SSDMaks. samlet kapacitet: 4 TBVærtsinterface: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type‑CMaks. datahastighed: 10 Gbit/sUnderstøttede operativsystemer: Windows, Mac, LinuxStrøm: DC‑indgang, netadapter inkluderetIndgangsspænding: 5 V; AC 100–240 V, 50/60 Hz; indgangsstrøm: 3 AMål: B 7,9 cm × D 7,7 cm × H 1,8 cmVægt: 0,152 kgMedfølgende kabler: USB‑C til USB‑A, USB‑C...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Dockingstationer
Vægt: 0.42g
EAN: 4016032501381
Varenr.: 2103096
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD
-1%749 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Dockingstationer
Vægt: 0.42g
EAN: 4016032501381
Varenr.: 2103096
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Lagringskontrol
758 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK710 kr749 krKøb
2Boligcenter DK729 kr729 krKøb
3Vivas DK749 kr828 krKøb
4CompuMail DK758 kr758 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD i 128 dage. Laveste pris i perioden er 698 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 776 kr.

Den nuværende pris på 710 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for DIGITUS DA-71545-1 NVMe kloningsstation - USB 3.2 Gen 1 Type‑C til M.2 SSD de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026710 kr12 kr (2%)
25. maj 2026698 kr31 kr (4%)
24. maj 2026729 kr10 kr (1%)
12. maj 2026719 kr10 kr (1%)
8. maj 2026729 kr10 kr (1%)
5. maj 2026719 kr125 kr (15%)
30. apr. 2026844 kr5 kr (1%)
26. apr. 2026849 kr13 kr (2%)
24. apr. 2026862 kr5 kr (1%)
22. apr. 2026867 kr153 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret