Gå til hovedindhold

DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W

DeWALTRedskaberKulløs motorProfessionelt håndværkEAN: 5035048440964

DeWALT DCS355N 18V XR multicutter med kulløs motor og Starlock-system. Perfekt til præcis skæring, fræsning og slibning med 57% længere køretid. Læs mere

Pris fra 828 krtil 1.799 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 971 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 811 kr 22. apr.

Sammenlign priser på DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 828 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W
828 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCS355N-XJ - oscillating multi-tool
834 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18 V - SOLO
846 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCS355N XR 18V multiværktøj - kulfri, 20.000 OPM
-17%1.009 kr
Før 1.209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCS355N XR 18V multiværktøj - kulfri, 20.000 OPM
-16%1.029 kr
Før 1.229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR multicutter u. batteri
1.053 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W
1.089 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Dcs355n Multi-cutter 18v Xr Kulløs Løs Enhed
1.399 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCS355N Multicutter 300W
1.517 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR multicutter DCS355N-XJ
1.584,73 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCS355N-XJ akku multicutter
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK828 kr828 krKøb
2Proshop DK834 kr873 krKøb
3CS MEGASTORE DK846 kr885 krKøb
4Boligcenter DK1.009 kr1.009 krKøb
5Vivas DK1.029 kr1.108 krKøb
6LavprisVærktøj1.053 kr1.053 krKøb
7Ultrashop1.089 kr1.089 krKøb
8Homeshop DK1.399 kr1.399 krKøb
9Teknikproffset DK1.517 kr1.576 krKøb
10EL-GROSSISTEN1.584,73 kr1.584,73 krKøb
11BilligVVS DK1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DCS355N Multicutter 18V XR

DeWALT

DeWALT DCS355N 18V XR multicutter med kulløs motor og Starlock-system. Perfekt til præcis skæring, fræsning og slibning med 57% længere køretid.

• multicutter
• multiskærer
• oscilleringsværktøj
• dewalt værktøj
• akku multicutter
• Professionelt håndværk
• Kulløs motor

Beskrivelse

DeWALT DCS355N 18V XR multicutter er et professionelt akku-værktøj designet til håndværkere og avancerede gør-det-selv brugere. Den kulløse motor leverer op til 57% længere køretid end traditionelle motorer med kul. Værktøjet har et intelligent Starlock hurtig-fæste system, så klinger og tilbehør kan udskiftes hurtigt uden værktøj. Den variable hastighedskontrol og mulighed for greb i to positioner sikrer ultimativ kontrol. Det klare LED-lys belyser mørke arbejdsområder for præcis skæring. Leveres med 29-dele tilbehørssæt til skære- og slibeopgaver samt universal adapter til tilbehør fra andre fabrikanter. Perfekt til skæring i træ, metal og plastik, fræsning i gipsvægge og tilpasning af køkkenelementer.

Specifikationer

vægt:1,06 kg
led_lys:Ja
lydtryk:86 dB(A)
længde:310 mm
spænding:18V
vibration:16,1 m/s²
motorkraft:300W
fæstesystem:Starlock
batterisystem:XR Li-Ion
værktøjsfri_skift:Ja
svingninger_pr_minut:0-20.000

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og oplader?

Nej, DCS355N leveres som løs enhed uden batteri og oplader. Den er kompatibel med alle DeWALT 18V XR batterier.

Hvilke materialer kan den skære i?

Multicutteren kan skære i træ, metal, plastik og gips. Med de rette klinger kan den også bruges til slibning og fræsning.

Hvad er forskellen på kulløs og almindelig motor?

Den kulløse motor giver op til 57% længere køretid, mindre vedligeholdelse og længere levetid sammenlignet med traditionelle motorer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W i 178 dage. Laveste pris i perioden er 781 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 853 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 819 kr.

Den nuværende pris på 828 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DeWALT DCS355N-XJ Multicutter 18V Batteri og lader ikke inkluderet 300W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026828 kr6 kr (1%)
26. maj 2026834 kr6 kr (1%)
22. maj 2026828 kr6 kr (1%)
21. maj 2026834 kr10 kr (1%)
20. maj 2026824 kr2 kr (0%)
18. maj 2026822 kr6 kr (1%)
27. apr. 2026828 kr2 kr (0%)
25. apr. 2026830 kr19 kr (2%)
22. apr. 2026811 kr12 kr (1%)
20. apr. 2026823 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret