Gå til hovedindhold

DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader

DewaltRedskaberEAN: 5035048751527
Pris fra 2.416 krtil 6.187 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 3.771 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.405 kr 6. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2416 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCMCS574N-XJ Kædesav - 45 cm - 54 V - SOLO
2.416 kr
Til butik
DeWALT DCMCS574N-XJ Kædesav - 45 cm - 54 V - SOLO billede

Produktspecifikationer

Mærke: DeWalt
Kategori: Kædesave
Farve: 1
Artikel nr.: DCMCS574N-XJ
EAN: 5035048751527
Varenr.: 9580903
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCMCS574N-XJ kædesav
2.531 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCMCS574N-XJ (SOLO)
2.583 kr
Til butik
Dewalt DCMCS574N-XJ (SOLO) billede

Produktinformation

Dewalt DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader - 45 cm Oregon-sværd med topydelse - Automatisk smøring af kæden - Let justerbar kædespænding - Vægt: 5,0 kg - Leveres uden batterier og oplader

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Kaedesav
Artikel nr.: DCMCS574N-XJ
EAN: 5035048751527
Varenr.: 3317007
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCMCS574N-XJ kædesav 54V - solo (uden batteri og lader)
2.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCMCS574N-XJ kædesav 54V - solo (uden batteri og lader)
2.819 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader
3.105 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT Flexvolt kædesav DCMCS574N-XJ, 45 cm, 54 V
3.580,46 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 54V kædesav 45cm solo - DCMCS574N-XJ
6.187 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.416 kr2.416 krKøb
2CompuMail DK2.531 kr2.531 krKøb
3Proshop DK2.583 kr2.583 krKøb
4Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
5Vivas DK2.819 kr3.008 krKøb
6Teknikproffset DK3.105 kr3.174 krKøb
7EL-GROSSISTEN3.580,46 kr3.580,46 krKøb
8Homeshop DK6.187 kr6.187 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.398 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 2.595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.456 kr.

Den nuværende pris på 2.416 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for DeWALT DCMCS574-XJ 54V XR Flexvolt-kædesav 45 CM uden batteri og oplader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.416 kr78 kr (3%)
31. maj 20262.494 kr11 kr (0%)
30. mar. 20262.483 kr11 kr (0%)
29. mar. 20262.494 kr78 kr (3%)
25. mar. 20262.416 kr172 kr (7%)
24. mar. 20262.588 kr4 kr (0%)
23. mar. 20262.584 kr6 kr (0%)
22. mar. 20262.590 kr6 kr (0%)
21. mar. 20262.584 kr11 kr (0%)
20. mar. 20262.595 kr66,16 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret