Gå til hovedindhold

DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65

DewaltRedskaberEAN: 5035048810682
Pris fra 1.495 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 624 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.418 kr 14. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1495 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCLE14201RB-XJ laser niveau Linjeniveau 30 m
1.495 kr
Til butik
DeWALT DCLE14201RB-XJ laser niveau Linjeniveau 30 m billede

Produktinformation

DeWALT DCLE14201RB-XJ. Maks. rækkevidde: 30 m, Nivelleringspræcision (±): 3 mm/m, Farve på laserstråle: Rød. Type: Linjeniveau, Produktfarve: Gul, Kode for international beskyttelse (IP): IP65. Strømkilde: Batteri, Driftstid: 11 t

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCLE14201RB-XJ
EAN: 5035048810682
Varenr.: 1003294667
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65
1.902 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kryds- og linjelaser DeWALT DCLE14201RB-XJ - rød, 30 m
2.099 kr
Til butik
Kryds- og linjelaser DeWALT DCLE14201RB-XJ - rød, 30 m billede

Produktinformation

Fordele ved linjelaser til præcis opmålingFå hurtig og nøjagtig udretning på byggepladsen eller i værkstedet med DeWALT DCLE14201RB-XJ. Denne kompakte linjelaser projicerer en rød laser med en rækkevidde op til 30 m og en udjævningsnøjagtighed på ±3 mm/m, så du kan sætte hylder, skinner og fliser lige første gang. Den er selvnivellerende, hvilket sparer tid og reducerer fejl i hverdagen.Robust design til krævende opgaverMed IP65-klassificering er instrumentet bygget til at modstå støv og vandstænk i hårde miljøer. Det gule DeWALT-hus gør den let at finde i værktøjskassen, og batteridrift giver fleksibel brug med op til 11 timers driftstid.Type: LinjelaserLaserfarve: RødMaks. rækkevidde: 30 mUdjævningsnøjagtighed: ±3 mm/mSelvnivellerende: JaStrømkilde: BatteriDriftstid: 11 tIP-kode: IP65Produktfarve: Gul...

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Kryds og Linjelasere
Vægt: 1.41g
EAN: 5035048810682
Varenr.: 1911304
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kryds- og linjelaser DeWALT DCLE14201RB-XJ - rød, 30 m
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.495 kr1.495 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.902 kr1.902 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65 i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.418 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 1.495 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.467 kr.

Den nuværende pris på 1.495 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DeWALT DCLE14201RB-XJ, 30 m, 3 mm/m, Rød, Linjeniveau, Gul, IP65 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.495 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.494 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.493 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.494 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.490 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.488 kr21 kr (1%)
22. maj 20261.467 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.465 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.463 kr4 kr (0%)
16. maj 20261.467 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret