Gå til hovedindhold

DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V

DewaltRedskaberKulløs XRP motorProfessionelt håndværkEAN: 5035048644577

DeWALT DCD996NT-XJ med kulløs motor og 3-gears transmission. Perfekt til både boring og skruning med 95 Nm drejningsmoment og LED-arbejdslys. Læs mere

Pris fra 1.147 krtil 1.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1147 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCD996NT-XJ Slagboremaskine 18V
1.147 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V
1.191 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCD996NT Hammer Drill Driver (Solo)
1.193 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Boremaskine/Skruemaskine med slag 18V DeWALT DCD996NT-XJ
-4%1.319 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Boremaskine/Skruemaskine med slag 18V DeWALT DCD996NT-XJ
-4%1.339 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18V XR XRP kulløs slagborem. løs, TSTAK - DCD996NT-XJ
-10%1.400 kr
Før 1.550 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCD996NT-XJ Slagboremaskine 18V
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.147 kr1.147 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.191 kr1.191 krKøb
3Proshop DK1.193 kr1.193 krKøb
4Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
5Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
6Homeshop DK1.400 kr1.400 krKøb
7Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DCD996NT-XJ 18V XR XRP Slagboremaskine

Dewalt

DeWALT DCD996NT-XJ med kulløs motor og 3-gears transmission. Perfekt til både boring og skruning med 95 Nm drejningsmoment og LED-arbejdslys.

• dewalt boremaskine
• slagbor
• kulløs boremaskine
• 18v elværktøj
• hammerbor
• dcd996nt
• Professionelt håndværk
• Kulløs XRP motor

Beskrivelse

DeWALT DCD996NT-XJ er en kraftfuld 18V XR slagboremaskine med kulløs motor og XRP-teknologi. Maskinen har en robust 3-gears allmetal transmission der øger køretiden og forlænger maskinens levetid. Den elektroniske kobling med 11-positioners justerbart drejningsmoment sikrer maksimal præcision ved skruning. Med automatisk højhastigheds-slagfunktion på 38.250 slag/minut er den ideel til murværk. Det klare hvide LED-lys med 3 indstillinger giver optimal belysning, hvor den høje indstilling giver 20 minutters lygtefunktion. Perfekt til professionelle håndværkere og krævende gør-det-selv projekter.

Specifikationer

lys:LED med 3 indstillinger
model:DCD996NT-XJ
motor:Kulløs
vægt:Ca. 2,0 kg
kobling:Elektronisk 11-position
spænding:18V
hastighed_1:0-550 omdr/min
hastighed_2:0-1350 omdr/min
hastighed_3:0-2000 omdr/min
transmission:3-gears allmetal
slag_per_minut:38.250
drejningsmoment:95 Nm
chuck_størrelse:13 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er batterier inkluderet?

Nej, DCD996NT-XJ leveres som bare enhed uden batterier og lader. Du skal købe 18V XR batterier separat.

Kan den bruges til murværk?

Ja, med automatisk højhastigheds-slagfunktion på 38.250 slag/minut er den perfekt til boring i murværk og beton.

Hvor længe lyser LED-lyset?

LED-lyset har 3 indstillinger, hvor den høje indstilling giver 20 minutters kontinuerlig belysning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V i 152 dage. Laveste pris i perioden er 991 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 1.185 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.147 kr.

Den nuværende pris på 1.147 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for DeWALT DCD996NT-XJ - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 3-hastigheders 13 mm - 95 N·m - 18 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.147 kr37 kr (3%)
12. maj 20261.184 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.185 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.184 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.185 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.184 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.185 kr1 kr (0%)
22. apr. 20261.184 kr1 kr (0%)
21. apr. 20261.185 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.184 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret