Gå til hovedindhold

Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning

DewaltBatteriopladere – genereltEAN: 5035048791882
Pris fra 1.621 krtil 2.039 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 418 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.561 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1621 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR 5,0Ah Batteri Powerstack - 2 stk
1.621 kr
Til butik
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR 5,0Ah Batteri Powerstack - 2 stk billede

Produktinformation

DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR 5,0Ah Batteri Powerstack - 2 stk.

Produktspecifikationer

Mærke: DeWALT
Artikel nr.: DCBP518H2-XJ
EAN: 5035048791882
Varenr.: 1000877183
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCBP518H2-XJ, 750 g, 2 stk
1.652 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning
1.661 kr
Til butik
Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning billede

Produktinformation

THE NEXT DIMENSION IN POWER™ fås nu i 5AH. Få 50 % mere kraft*, hvilket giver hurtigere anvendelseshastigheder og øget produktivitet med mere end 50 % mere arbejde pr. opladning** med dette batteri, der fungerer sammen med alle de 18V XR-værktøjer, du allerede har. Dette batteri har dobbelt så lang levetid*** og en slagfast, formstøbt bund i robust materiale. Lader medfølger ikke.

Produktspecifikationer

Mærke: Dewalt
Kategori: Akku Lader
Artikel nr.: DCBP518H2-XJ
EAN: 5035048791882
Varenr.: 3164463
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR 5,0Ah Batteri Powerstack - 2 stk
1.825 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR PowerStack batteri 5,0 Ah - sæt med 2
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR PowerStack batteri 5,0 Ah - sæt med 2
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCBP518H2-XJ 18V XR 5,0Ah Batteri Powerstack - 2 stk
2.039 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.621 kr1.621 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.652 kr1.652 krKøb
3Proshop DK1.661 kr1.661 krKøb
4Teknikproffset DK1.825 kr1.884 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning

PriceData har fulgt prisen på Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.561 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 1.668 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.637 kr.

Den nuværende pris på 1.621 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Dewalt DCBP518H2-XJ 18V XR POWERSTACK 5AH-batteri, dobbeltpakning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.621 kr31 kr (2%)
28. maj 20261.652 kr5 kr (0%)
27. maj 20261.657 kr41 kr (3%)
19. maj 20261.616 kr5 kr (0%)
3. maj 20261.621 kr40 kr (2%)
1. maj 20261.661 kr45 kr (3%)
28. apr. 20261.616 kr5 kr (0%)
22. apr. 20261.621 kr31 kr (2%)
21. apr. 20261.652 kr31 kr (2%)
10. apr. 20261.621 kr60 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret