Gå til hovedindhold

DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk

DeWALTRedskaberFLEXVOLT teknologiProfessionelt håndværkEAN: 5035048657201

DeWalt XR FLEXVOLT batterisæt med 2x6Ah batterier og intelligent oplader. Kompatibel med 18V og 54V værktøj. Hurtig opladning på kun 60 minutter. Læs mere

Pris fra 2.008 krtil 3.199 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.191 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.975 kr 18. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2008 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCB118T2-QW Batteri Li-ion
2.008 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt batterisæt - 2 x XR Flexvolt batteri 18/54V 6,0/2,0Ah
2.008 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk
2.046 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batterilader med 2 batterier - DeWALT DCB118T2, Li‑Ion
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batterilader med 2 batterier - DeWALT DCB118T2, Li‑Ion
2.419 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCB118T2-QW batteri- og opladersæt
2.569 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCB118T2-QW Batteri Li-ion
2.619 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT XR-batterisæt med 2 stk. 2,0/6,0 Ah-batterier og lader
3.053,25 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Dcb118t2 54v Flexvolt Oplader Xr 2xbatt
3.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.008 kr2.008 krKøb
2LavprisVærktøj2.008 kr2.008 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.046 kr2.046 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb
6BilligVVS DK2.569 kr2.569 krKøb
7Ultrashop2.619 kr2.619 krKøb
8EL-GROSSISTEN3.053,25 kr3.053,25 krKøb
9Homeshop DK3.199 kr3.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt XR FLEXVOLT Batterisæt DCB118T2

DeWALT

DeWalt XR FLEXVOLT batterisæt med 2x6Ah batterier og intelligent oplader. Kompatibel med 18V og 54V værktøj. Hurtig opladning på kun 60 minutter.

• dewalt batteri
• flexvolt
• batterisæt
• værktøjsbatteri
• 18v batteri
• 54v batteri
• xr batteri
• dewalt oplader
• Professionelt håndværk
• FLEXVOLT teknologi

Beskrivelse

DeWalt XR FLEXVOLT batterisæt DCB118T2 leveres med 2 stk. DCB546 6,0 Ah XR FLEXVOLT Li-Ion batterier og én intelligent multi-oplader. FLEXVOLT-teknologien gør batterierne kompatible med både 18V og 54V DeWalt-værktøj, hvor de yder henholdsvis 6,0 Ah og 2,0 Ah kapacitet.

Den intelligente oplader tilpasser automatisk ladestrømmen baseret på batteriets behov og kan oplade et 6,0 Ah batteri på blot 60 minutter. LED-indikatorer viser ladestatus, og opladeren kan vægmonteres for nem opbevaring.

Perfekt til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv entusiaster, der har brug for pålidelig strømforsyning til deres DeWalt XR-værktøjssamling. Batterierne er kompatible med hele DeWalt's 18V XR og 54V FLEXVOLT produktserie.

Specifikationer

led_status:Ja
modelnummer:DCB118T2-QW
opladertype:Intelligent multi-oplader
batterimodel:DCB546
opladningstid:60 minutter (6Ah)
vægmontering:Ja
antal_batterier:2 stk.
batterikapacitet:6,0 Ah (18V) / 2,0 Ah (54V)
batterispænding:18V/54V
batteriteknologi:Li-Ion FLEXVOLT
spændingsområde:10,8V - 54V

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke værktøjer er batterisættet kompatibelt med?

Batterierne er kompatible med alle DeWalt 18V XR og 54V FLEXVOLT værktøjer. I 18V-værktøj yder de 6,0 Ah, mens de i 54V-værktøj yder 2,0 Ah.

Hvor lang tid tager det at oplade batterierne?

Den intelligente oplader kan oplade et 6,0 Ah batteri på blot 60 minutter. Opladeren tilpasser automatisk ladestrømmen for optimal ydelse.

Kan opladeren bruges til andre DeWalt batterier?

Ja, multi-opladeren kan oplade alle DeWalt batterier fra 10,8V til 54V, inklusive både XR og FLEXVOLT serien.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk i 148 dage. Laveste pris i perioden er 1.860 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 2.242 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.982 kr.

Den nuværende pris på 2.008 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for DeWALT DCB118T2-QW, Batterioplader, Lithium-Ion (Li-Ion), DeWalt, Sort, Gul, Lithium-Ion (Li-Ion), 2 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.008 kr59 kr (3%)
7. maj 20262.067 kr59 kr (3%)
6. maj 20262.008 kr59 kr (3%)
5. maj 20262.067 kr147 kr (7%)
3. maj 20262.214 kr147 kr (7%)
2. maj 20262.067 kr62 kr (3%)
1. maj 20262.129 kr121 kr (6%)
28. apr. 20262.008 kr101 kr (5%)
27. apr. 20262.109 kr101 kr (5%)
3. apr. 20262.008 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret