Gå til hovedindhold

DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule

DewaltRedskaber800W kraftmotorProfessionelt byggeri og renoveringEAN: 5035048546963

DeWALT D25134K-QS Borehammer med 800W motor og 26mm SDS-Plus borepatron. Ideel til boring i beton og murværk fra 4-26mm diameter med 2.8 Joule kraft. Læs mere

Pris fra 1.405 krtil 3.763 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.358 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.351 kr 11. mar.

Sammenlign priser på DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1405 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule
1.405 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 26mm SDS-Plus Hammer Drill With QCC
1.413 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Borehammer DeWALT D25134K-QS 800 W med hurtigskift
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Borehammer DeWALT D25134K-QS 800 W med hurtigskift
1.619 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 26mm Borehammer 800W - D25134K-QS
3.763 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.405 kr1.405 krKøb
2Proshop DK1.413 kr1.413 krKøb
3Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
4Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
5Homeshop DK3.763 kr3.763 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT D25134K-QS Borehammer 800W

Dewalt

DeWALT D25134K-QS Borehammer med 800W motor og 26mm SDS-Plus borepatron. Ideel til boring i beton og murværk fra 4-26mm diameter med 2.8 Joule kraft.

• borehammer
• sds-plus
• dewalt hammer
• boremaskine
• mejselhammer
• roterende hammer
• elværktøj
• Professionelt byggeri og renovering
• 800W kraftmotor

Beskrivelse

DeWALT D25134K-QS er en kraftfuld 26mm SDS-Plus borehammer med 800W motor og 3 funktioner. Maskinen er ideel til forankring og boring af huller i beton og murværk fra 4 til 26 mm diameter. Med rotationsstop til lettere mejsling i mursten og blødt murværk. Hammermekanismen giver høj ydelse med lav belastning på kritiske komponenter, hvilket sikrer lang produktlevetid. Elektronisk variabel hastighed op til 1500 rpm giver total kontrol ved alle opgaver. Ergonomisk gummibeklædt håndtag øger brugerkomforten, og forbedret forsegling beskytter mod støvindtrængen. Inkluderer transportkuffert, dybdestop og Quick Change 13mm borepatron.

Specifikationer

type:Borehammer
vægt:3kg
effekt:800W
hastighed:0-1500 rpm
lydniveau:100.1 dB(A)
spænding:230V
tilbehør:Transportkuffert, dybdestop, sidehåndtag, Quick Change borepatron
borepatron:SDS-Plus 26mm
stødenergi:2.8 Joule
stødhastighed:0-5540 bpm
vibration_boring:15.7 m/s²
borekapacitet_træ:30mm
vibration_mejsling:14.3 m/s²
borekapacitet_beton:4-26mm
borekapacitet_metal:13mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem SDS-Plus og normale borepatroner?

SDS-Plus er et professionelt system til tunge boringer med bedre kraftoverførsel og hurtigere værktøjsskift end almindelige borepatroner.

Kan den bruges til mejsling?

Ja, den har rotationsstop funktion der gør den ideel til mejsling i mursten, blødt murværk og lejlighedsvis beton.

Hvilke materialer kan den bore i?

Den kan bore i beton (4-26mm), træ (30mm), metal (13mm) og keramiske materialer med de rette bor.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule

PriceData har fulgt prisen på DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.350 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 1.405 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.373 kr.

Den nuværende pris på 1.405 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for DeWALT D25134K-QS Roterende hammer 800W med ledning 2.8Joule de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.405 kr17 kr (1%)
28. maj 20261.388 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.380 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.388 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.387 kr8 kr (1%)
13. maj 20261.379 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.382 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.380 kr7 kr (1%)
8. maj 20261.373 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.374 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret