Gå til hovedindhold

DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm

DewaltRundsaveKulløs motorProfessionelt håndværk og byggeriEAN: 5035048747759

DEWALT DCS438N-XJ 18V XR multi vinkelsliber med kulløs motor og 76mm skive. Ekstremt kompakt og ergonomisk design til professionelle opgaver. Læs mere

Pris fra 1.380 krtil 2.075,66 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 695,66 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.274 kr 31. mar.

Sammenlign priser på DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1380 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt DCS438N-XJ Vinkelsliber 550W
1.380 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt CIRCULAR SAW DCS438N-XJ 18V
1.388 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCS438N-XJ, 2,2 cm, LED, 18 V
1.434 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vinkelsliber DeWALT DCS438N-XJ 18V XR 76 mm - 550 W
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vinkelsliber DeWALT DCS438N-XJ 18V XR 76 mm - 550 W
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWalt DCS438N-XJ Vinkelsliber 550W
1.569 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm
2.075,66 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.380 kr1.380 krKøb
2Proshop DK1.388 kr1.388 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.434 kr1.434 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
6Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
7EL-GROSSISTEN2.075,66 kr2.075,66 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEWALT DCS438N-XJ 18V XR Multi Vinkelsliber

Dewalt

DEWALT DCS438N-XJ 18V XR multi vinkelsliber med kulløs motor og 76mm skive. Ekstremt kompakt og ergonomisk design til professionelle opgaver.

• dewalt vinkelsliber
• multi vinkelsliber
• 18v vinkelsliber
• dewalt dcs438n
• kulløs vinkelsliber
• kompakt vinkelsliber
• Professionelt håndværk og byggeri
• Kulløs motor

Beskrivelse

DEWALT DCS438N-XJ er en kompakt og kraftfuld 18V XR multi vinkelsliber, der er udviklet til professionelle håndværkere og avancerede gør-det-selv-folk. Med sin kulløse motor leverer den høj ydeevne og lang levetid. Den 76mm skive gør den perfekt til skæring i forskellige materialer som metal, træ og plastik. Vinkelsliberen har hurtig skivebremsning for øget sikkerhed og produktivitet. Det ergonomiske design sikrer komfortabel brug også ved længere arbejdsperioder. Spindellåsen gør skiveskift hurtigt og enkelt, mens beskyttelsesskærmen kan justeres uden værktøj. Leveres uden batteri og lader, så den passer ind i dit eksisterende DEWALT 18V XR system. Inkluderer 3 skæreskiver, så du kan komme i gang med det samme.

Specifikationer

serie:18V XR
vægt:1.56 kg
motortype:Kulløs
spænding:18V
inkluderet:3 skæreskiver
spindellås:Ja
skivestørrelse:76mm
hurtig_bremsning:Ja
lader_inkluderet:Nej
batteri_inkluderet:Nej
beskyttelsesskærm:Justerbar uden værktøj

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med vinkelsliberen?

Nej, DEWALT DCS438N-XJ leveres uden batteri og lader, så du kan bruge dine eksisterende 18V XR batterier.

Hvilke materialer kan jeg skære med denne vinkelsliber?

Den er designet til alsidig anvendelse og kan skære i metal, træ, plastik og andre materialer med de rette skiver.

Hvor hurtigt bremser skiven?

Vinkelsliberen har hurtig skivebremsning for øget sikkerhed og produktivitet ved skift mellem opgaver.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm

PriceData har fulgt prisen på DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 1.719 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.348 kr.

Den nuværende pris på 1.380 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for DEWALT 18V XR multi vinkelsliber DCS438N-XJ, Ø76 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.380 kr31 kr (2%)
27. maj 20261.411 kr31 kr (2%)
20. maj 20261.380 kr26 kr (2%)
19. maj 20261.406 kr18 kr (1%)
17. maj 20261.388 kr41 kr (3%)
16. maj 20261.347 kr40 kr (3%)
14. maj 20261.307 kr33 kr (3%)
31. mar. 20261.274 kr27 kr (2%)
25. mar. 20261.301 kr27 kr (2%)
3. mar. 20261.274 kr22 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret