Gå til hovedindhold

DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO

DeWaltRedskaberKompakt og kraftfuldProfessionelt håndværkEAN: 5035048654651

DeWalt DCS367N-XJ kompakt bajonetsav med 18V XR batteri. Kulløs motor, 2900 slag/min og værktøjsfri klingeskift. Ideal til arbejde i trange områder. Læs mere

Pris fra 1.499 krtil 2.599 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.100 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.311 kr 4. apr.

Sammenlign priser på DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt XR kompakt bajonetsav, 18V u. batteri
1.499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO
1.537 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt bajonetsav 18V XR
1.699 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCS367N Bajonetsav 18V Batteri og lader ikke inkluderet
1.879 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18V XR kompakt bajonetsav, løs enhed - DCS367N-XJ
1.999 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCS367N-XJ akku bajonetsav
2.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj1.499 kr1.499 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.537 kr1.537 krKøb
3Greenline1.699 kr1.699 krKøb
4CompuMail DK1.879 kr1.879 krKøb
5Homeshop DK1.999 kr1.999 krKøb
6BilligVVS DK2.599 kr2.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCS367N-XJ 18V XR kompakt bajonetsav

DeWalt

DeWalt DCS367N-XJ kompakt bajonetsav med 18V XR batteri. Kulløs motor, 2900 slag/min og værktøjsfri klingeskift. Ideal til arbejde i trange områder.

• bajonetsav
• reciprosaw
• dewalt sav
• 18v sav
• akku bajonetsav
• reciprosav
• dcs367n
• Professionelt håndværk
• Kompakt og kraftfuld

Beskrivelse

DeWalt DCS367N-XJ er en professionel 18V XR kompakt bajonetsav designet til krævende skæreopgaver i trange områder. Den kulløse motor leverer op til 2900 slag per minut med 28,6 mm slaglængde for effektiv savning i træ op til 300 mm, stål op til 100 mm og PVC op til 160 mm. Det centrale motordesign sikrer optimal balance og brugervenlighed, mens det nøglefrie klingefæste giver hurtig værktøjsfri udskiftning. LED lyset forbedrer synligheden af skærelinjen. Med kun 2,3 kg vægt og kompakte 363 mm længde er den perfekt til professionelle håndværkere og avancerede gør-det-selv-brugere. Leveres uden batteri og lader.

Specifikationer

lys:LED arbejdslys
vægt:2,3 kg
højde:203 mm
garanti:3 år europæisk garanti
lydtryk:87 dB(A)
længde:363 mm
lydeffekt:98 dB(A)
slagantal:0-2900 slag/min
spænding:18V
slaglængde:28,6 mm
batteri_type:XR Li-Ion
klingefæste:4-positioner værktøjsfrit
vibration_træ:17,5 m/s²
vibration_plader:22,0 m/s²
skærekapacitet_pvc:160 mm
skærekapacitet_træ:300 mm
skærekapacitet_stål:100 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, DCS367N-XJ leveres som solo-enhed uden batteri og lader. Du skal have et 18V XR batteri og lader separat.

Kan den save i metal?

Ja, bajonetsaven kan skære i stålsektioner og rør op til 100 mm tykkelse med den rigtige savklinge.

Hvor lang er garantien?

DeWalt giver 3 års europæisk garanti på el-værktøj, forudsat at produktet er registreret hos DeWalt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.311 kr (registreret d. 4. april 2026), højeste er 1.539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.475 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for DeWALT DCS367N - Vekslende sav - ledningfri - intet batteri - 18 V - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20261.499 kr38 kr (2%)
8. maj 20261.537 kr38 kr (3%)
23. apr. 20261.499 kr40 kr (3%)
22. apr. 20261.539 kr40 kr (3%)
13. apr. 20261.499 kr14 kr (1%)
7. apr. 20261.485 kr174 kr (13%)
4. apr. 20261.311 kr174 kr (12%)
2. apr. 20261.485 kr6 kr (0%)
29. mar. 20261.491 kr90 kr (6%)
21. mar. 20261.401 kr96 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret