Gå til hovedindhold

DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ

DewaltRedskaber2000 lumen lyseffektProfessionelt håndværkEAN: 5035048715048

DeWALT DCL077-XJ LED arbejdslampe med 2000 lumen og IP54 beskyttelse. Kompakt batteridrevet design med multi-positionshåndtag til professionelt brug. Læs mere

Pris fra 814 krtil 1.172,26 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 358,26 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 742 kr 8. mar.

Sammenlign priser på DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 814 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt 18V XR 2000lumen arbejdslampe u. batteri
814 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR 2000lumen arbejdslampe u. batteri
814 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt DCL077-XJ Kompakt Arbejdslampe - 18 V - SOLO
834 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt Lampa Led Aku 18V DCL077-XJ DEWALT
854 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Arbejdslampe 18V XR 2.000 lumen - DeWalt (uden batteri)
-6%909 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt LED arbejdslampe 18V, 2000 lumen
919 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Arbejdslampe 18V XR 2.000 lumen - DeWalt (uden batteri)
-6%929 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCL077-XJ LED arbejdslampe
929 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT 18V XR 2000lumen arbejdslampe u. batteri
951 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWalt 18V XR 2000lumen arbejdslampe u. batteri
1.019 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ
1.150 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR LED-arbejdslampe DCL077-XJ, 2000 lumen
1.172,26 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK814 kr814 krKøb
2LavprisVærktøj814 kr814 krKøb
3CS MEGASTORE DK834 kr873 krKøb
4Proshop DK854 kr893 krKøb
5Boligcenter DK909 kr909 krKøb
6Greenline919 kr919 krKøb
7Vivas DK929 kr998 krKøb
8BilligVVS DK929 kr929 krKøb
9Teknikproffset DK951 kr1.010 krKøb
10Ultrashop1.019 kr1.019 krKøb
11Homeshop DK1.150 kr1.150 krKøb
12EL-GROSSISTEN1.172,26 kr1.172,26 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DCL077-XJ LED Arbejdslampe

Dewalt

DeWALT DCL077-XJ LED arbejdslampe med 2000 lumen og IP54 beskyttelse. Kompakt batteridrevet design med multi-positionshåndtag til professionelt brug.

• arbejdslampe
• led lampe
• dewalt lampe
• byggepladslampe
• håndværkerlampe
• batteri lampe
• spot lampe
• Professionelt håndværk
• 2000 lumen lyseffekt

Beskrivelse

DeWALT DCL077-XJ er en kraftfuld LED arbejdslampe designet til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv entusiaster. Med sin imponerende lyseffekt på op til 2000 lumen leverer den krystalklart arbejdslys, selv under de mest krævende forhold. Lampen er udstyret med 3 lysstyrkeindstillinger (500/1000/2000 lumen), så du altid kan tilpasse belysningen til opgaven. Det robuste multi-positionshåndtag gør det nemt at placere lampen præcis, hvor du har brug for lys, og med gevind til stativmontering er den ekstra fleksibel. IP54-klassificeringen sikrer beskyttelse mod støv og vandstænk, hvilket gør den ideel til både indendørs og udendørs projekter. Kompatibel med 12V XR, 18V XR og FLEXVOLT batterier.

Specifikationer

farve:Gul/sort
vægt:1,13 kg
dæmpbar:Ja
ip_klasse:IP54
lyseffekt:2000 lumen
materiale:Plast
anvendelse:Inden- og udendørs
batteritype:Lithium-ion
stativgevind:Ja
batterispænding:12V-18V XR og FLEXVOLT
lysstyrkeindstillinger:3 (500/1000/2000 lm)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke batterier er kompatible med DCL077-XJ?

Lampen er kompatibel med 12V XR, 18V XR og FLEXVOLT batterier fra DeWALT. Batteri medfølger ikke og skal købes separat.

Kan lampen tåle vand og støv?

Ja, DCL077-XJ har IP54-klassificering, hvilket betyder den er beskyttet mod støvindtrængen og kan tåle vandstænk fra alle retninger.

Kan lampen monteres på stativ?

Ja, lampen har et multi-positionshåndtag med gevind, så den kan monteres på standard foto- eller arbejdsstativer for håndfri brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ

PriceData har fulgt prisen på DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ i 182 dage. Laveste pris i perioden er 707 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 820 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 781 kr.

Den nuværende pris på 814 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 23 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for DeWALT 12V-18V Led Arbejdslampe, 4000k, 2000 Lu - DCL077-XJ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. apr. 2026814 kr39 kr (5%)
3. apr. 2026775 kr6 kr (1%)
1. apr. 2026769 kr6 kr (1%)
31. mar. 2026775 kr6 kr (1%)
30. mar. 2026769 kr6 kr (1%)
28. mar. 2026775 kr30 kr (4%)
26. mar. 2026805 kr9 kr (1%)
20. mar. 2026814 kr6 kr (1%)
14. mar. 2026820 kr41 kr (5%)
10. mar. 2026779 kr41 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret