Gå til hovedindhold

DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler

DeviEludstyrIP44 vejrbestandigFrostsikring og gulvvarmeEAN: 5703466209257

DEVI Devireg 610 elektronisk termostat med IP44 klassificering til udendørs montage. Temperaturområde -10°C til +50°C med 3 meter ledningsføler inkluderet. Læs mere

Pris fra 1.057 krtil 1.539 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 482 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 971 kr 20. apr.

Sammenlign priser på DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1057 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIreg 610 termostat med ledningsføler
1.057 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss DEVIreg 610 Elektronisk termostat
1.095 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler
1.137 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Devi Devireg 610 termostat til frostsikring -10+50GR. IP44 M/FØLER
1.155 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Devireg 610 -10- +50°c ledn.føler ip44
1.162,5 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Devireg 610 termostat
1.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIreg 610 til udendørs montage på væg eller på rør
1.199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Devireg 610 IP44 med føler
1.228,2 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Devireg 610 IP44 med føler
1.228,2 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DEVIreg 610 termostat -10-50, For væg
1.371,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Devireg 610 med føler -10-+50'
1.539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.057 kr1.057 krKøb
2Proshop DK1.095 kr1.095 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.137 kr1.137 krKøb
4Elvvs.dk1.155 kr1.155 krKøb
5MaintainIt1.162,5 kr1.162,5 krKøb
6Greenline1.199 kr1.199 krKøb
7LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.228,2 kr1.228,2 krKøb
9EL-NETSALG1.228,2 kr1.228,2 krKøb
10vvsfittings.dk1.371,25 kr1.371,25 krKøb
11BilligVVS DK1.539 kr1.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI Devireg 610 Elektronisk Termostat

Devi

DEVI Devireg 610 elektronisk termostat med IP44 klassificering til udendørs montage. Temperaturområde -10°C til +50°C med 3 meter ledningsføler inkluderet.

• termostat
• devireg
• frostsikring
• gulvvarme
• devi termostat
• elektronisk termostat
• udendørs termostat
• Frostsikring og gulvvarme
• IP44 vejrbestandig

Beskrivelse

DEVI Devireg 610 er en pålidelig elektronisk termostat designet til både indendørs og udendørs anvendelse. Med IP44 klassificering tåler den fugt og vejrlig, hvilket gør den perfekt til frostsikring af rør, gulvvarme og snesmeltning. Termostaten har et bredt temperaturområde fra -10°C til +50°C og kommer med en 3 meter lang ledningsføler. Den er udstyret med en LED-indikator der viser standby (grønt lys) og varmeperioder (rødt lys), samt en omskifter til både opvarmning og afkøling. Montagen er nem på både væg og rør takket være det robuste design. Som en del af Danfoss DEVI-serien sikrer denne termostat energieffektiv og præcis temperaturkontrol til professionelle installationer.

Specifikationer

føler:3 meter ledningsføler inkluderet
udgang:Omskifter kontakt (NO/NC)
hysterese:1°C
montering:Væg eller rør montage
belastning:10A ved 230V
følertype:NTC modstand (15 kΩ ved 25°C)
dimensioner:85 x 85 x 60 mm
statusvisning:LED indikator (grøn/rød)
strømforbrug:<2W
isolationsklasse:Klasse 2 - Dobbeltisoleret
ip_klassificering:IP44
temperaturområde:-10°C til +50°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan termostaten bruges udendørs?

Ja, DEVI Devireg 610 har IP44 klassificering og er specielt designet til udendørs brug, herunder frostsikring og snesmeltning.

Hvor lang er den medfølgende føler?

Termostaten leveres med en 3 meter lang ledningsføler af typen NTC, som giver præcis temperaturmåling.

Hvilke anvendelser er termostaten egnet til?

Den kan bruges til frostsikring af rør, gulvvarme, rumtemperatur, køleanlæg, rørtracing og snesmeltning både indendørs og udendørs.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler

PriceData har fulgt prisen på DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler i 183 dage. Laveste pris i perioden er 694 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 1.097 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 951 kr.

Den nuværende pris på 1.057 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for DEVIreg 610 termostat IP44 10 A 2-pol, område (-10°C til +50°C) m dobbelt isololeret lednings føler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.057 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.058 kr39 kr (4%)
30. maj 20261.097 kr45 kr (4%)
28. maj 20261.052 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.053 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.054 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.055 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.056 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.057 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.058 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret