Gå til hovedindhold

DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler

DeviEludstyrDIN-skinne termostatFrostsikring og HVAC-styringEAN: 5703466209219

DEVI DEVIreg 330 elektronisk termostat til DIN-skinne med temperaturområde -10°C til +10°C. Ideal til frostsikring, køling og varmestyring med høj præcision. Læs mere

Pris fra 899 krtil 1.308,75 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 409,75 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler
899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss DEVIreg 330 -10/+10C DINskinne termostat
899 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIreg 330 Termostat med ledning, Hvid
961 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
DEVIregT 330 - DIN-skinne termostat med ledningsfler (-10 til 10 C)
978 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIREG 330 M/FØLER -10+10GR. For DINSKINNE
979 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Devireg 330 elgulvvarme termostat, -10°C-+10°C
1.099 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DEVIreg 330 termostat -10-10, For DIN
1.158,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Devireg™ 330 - Din-Skinne -10 - +19ºC
1.173,2 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Devireg™ 330 - Din-Skinne -10 - +19ºC
1.173,2 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIreg 330 Termostat med ledning, Hvid
1.185 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Devireg 330 med ledning -10 - +10
1.199 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Devireg 330 -10-+10°c ledningsføler din
1.308,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK899 kr938 krKøb
2Proshop DK899 kr938 krKøb
3LavprisEl961 kr961 krKøb
4WATTOO.DK978 kr978 krKøb
5Elvvs.dk979 kr979 krKøb
6Greenline1.099 kr1.099 krKøb
7vvsfittings.dk1.158,75 kr1.158,75 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.173,2 kr1.173,2 krKøb
9EL-NETSALG1.173,2 kr1.173,2 krKøb
10BilligVVS DK1.185 kr1.185 krKøb
11LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
12MaintainIt1.308,75 kr1.308,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI DEVIreg 330 Elektronisk Termostat

Devi

DEVI DEVIreg 330 elektronisk termostat til DIN-skinne med temperaturområde -10°C til +10°C. Ideal til frostsikring, køling og varmestyring med høj præcision.

• termostat
• devireg
• din-skinne
• frostsikring
• elektronisk termostat
• varmestyring
• devi termostat
• gulvvarme termostat
• Frostsikring og HVAC-styring
• DIN-skinne termostat

Beskrivelse

DEVI DEVIreg 330 er en avanceret elektronisk termostat designet til professionel installation på DIN-skinne i elskabe og styresystemer. Med et temperaturområde fra -10°C til +10°C er den perfekt til frostsikring af vandrør, snesmeltning og køleanlæg. Termostaten leveres med en 3-meter ledningsføler og har potentialefri omskifterkontakter til både varme- og køleopgaver. LED-indikatoren viser tydeligt driftsstatus med grønt lys ved standby og rødt ved varmekald. Den dobbelt isolerede konstruktion og høj belastningskapacitet på 16A gør den velegnet til krævende industrielle og erhvervsmæssige anvendelser.

Specifikationer

vægt:ca. 200 gram
hysterese:±0,2°C
ip_klasse:IP30
montering:DIN-skinne
spænding:180-250V AC
følertype:NTC 15 kΩ ved 25°C
typenummer:140F1070
varenummer:7224215302
dimensioner:86 x 36 x 58 mm
fölerlængde:3 meter
statusvisning:LED grøn/rød
belastning_ohmsk:16A (3680W)
isolationsklasse:Klasse 2
temperaturområde:-10°C til +10°C
belastning_induktiv:1A ved cos φ = 0,3

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke temperaturer kan termostaten håndtere?

DEVIreg 330 kan styre temperaturer fra -10°C til +10°C, hvilket gør den ideal til frostsikring og lavtemperatur-applikationer.

Kan termostaten bruges til både varme og køling?

Ja, termostaten har potentialefri omskifterkontakter (NO/NC) som gør den velegnet til både varme- og kølesystemer.

Hvor lang er følerkablet?

Termostaten leveres med en 3-meter ledningsføler, som kan forlænges op til 50 meter hvis nødvendigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler

PriceData har fulgt prisen på DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler i 183 dage. Laveste pris i perioden er 884 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.087 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.009 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for DEVIreg 330 termostat DIN-skinne, temp. område (-10 °C til - +10°C) m. dobbelt isoleret lednings føler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026899 kr62 kr (6%)
27. maj 2026961 kr1 kr (0%)
26. maj 2026960 kr18 kr (2%)
4. maj 2026978 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026979 kr49 kr (5%)
3. apr. 20261.028 kr21 kr (2%)
29. mar. 20261.049 kr33 kr (3%)
2. mar. 20261.016 kr32 kr (3%)
1. mar. 20261.048 kr32 kr (3%)
25. feb. 20261.016 kr32 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret