Gå til hovedindhold

DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign

DeviEludstyr20 års garantiGulvvarme til vådrum og opholdsrumEAN: 5703466223741

DEVI DEVIflex 18T gulvvarmekabel 395W 22M med dobbeltleder konstruktion. Perfekt til beton og fliser med 20 års garanti og -5°C installationstemperatur. Læs mere

Pris fra 872 krtil 1.162,5 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 290,5 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 729 kr 10. maj

Sammenlign priser på DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 872 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign
872 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 18T 395W 230V 22M
872 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 395W, 22 meter
887 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 395W, 22 meter
939 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 395W, 22 meter
939 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 395W, 22 meter
939 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEVIFLEX 18T (18W/M) 395W 22M 230V
973,78 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DEVIFLEX 18T (18W/M) 395W 22M 230V
973,78 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T18 22M
979 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Deviflex 18t (18w/m) 395w 22m 230v
1.041,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DEVIflex 18T, 22 m Varmekabel, 230 V, 395 W
1.162,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK872 kr911 krKøb
2Proshop DK872 kr911 krKøb
3LavprisEl887 kr887 krKøb
4BilligVVS DK939 kr939 krKøb
5CompletVVS939 kr939 krKøb
6LavprisVVS939 kr939 krKøb
7EL-GROSSISTEN973,78 kr973,78 krKøb
8EL-NETSALG973,78 kr973,78 krKøb
9Greenline979 kr979 krKøb
10MaintainIt1.041,25 kr1.041,25 krKøb
11vvsfittings.dk1.162,5 kr1.162,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI DEVIflex 18T Gulvvarmekabel 395W 22M

Devi

DEVI DEVIflex 18T gulvvarmekabel 395W 22M med dobbeltleder konstruktion. Perfekt til beton og fliser med 20 års garanti og -5°C installationstemperatur.

• gulvvarmekabel
• varmekabel
• elvarme
• gulvvarme
• devi kabel
• 18w varmekabel
• elektrisk gulvvarme
• Gulvvarme til vådrum og opholdsrum
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 18T er en robust dobbeltleder gulvvarmekabel designet til indstøbning i beton og installation under fliser. Med 395W effekt over 22 meter (18W pr. meter) er kablet ideelt til både komfort- og totalvarme i vådrum og opholdsrum. Den runde profil med Ø6,9mm diameter gør installation nem, og den robuste PVC yderkappe sikrer lang holdbarhed. Kablet kan installeres ved temperaturer ned til -5°C og leveres med 20 års DEVIwarranty garanti. Den 360° afskærmning og PEX lederisolation sikrer pålidelig og sikker drift i alle indendørs gulvkonstruktioner.

Specifikationer

effekt:395W
garanti:20 år DEVIwarranty
længde:22 meter
diameter:Ø6.9 mm
isolation:PEX
kabeltype:Dobbeltleder
spænding:230V
yderkappe:PVC
anvendelse:Indstøbning i beton
tilledning:3x1.5 mm² PVIKJ - 2.3m
afskærmning:360° alu-folie
effekt_pr_meter:18W/m
maks_temperatur:65°C
område_dækning:2.6-3.9 m²
min_installationstemperatur:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet installeres i koldt vejr?

Ja, DEVI DEVIflex 18T kan installeres ved temperaturer ned til -5°C, hvilket gør det ideelt til vinterprojekter.

Hvor stort et område dækker 22 meter kabel?

Dette 395W kabel dækker mellem 2.6-3.9 m² afhængig af ønsket varmeeffekt - 100W/m² til komfort eller 150W/m² til opvarmning.

Er kablet egnet til både fliser og trægulve?

Kablet er primært designet til indstøbning i beton under fliser. Til trægulve skal det støbes 3-5 cm i beton først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign i 182 dage. Laveste pris i perioden er 692 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 872 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 822 kr.

Den nuværende pris på 872 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for DEVIflex 18T 395W 230V 22m Tilledning 2,5M, Beregnet for indstøbning i beton o.lign de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026872 kr143 kr (20%)
10. maj 2026729 kr20 kr (3%)
5. maj 2026749 kr91 kr (11%)
11. apr. 2026840 kr2 kr (0%)
9. apr. 2026838 kr1 kr (0%)
8. apr. 2026839 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026840 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026841 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026842 kr1 kr (0%)
30. mar. 2026843 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret