Gå til hovedindhold

DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme

DeviEludstyr20 års garantiKomfort gulvvarmeEAN: 5703466223826

DEVI DEVIflex 18T gulvvarmekabel med 1340W effekt på 74 meter. Toleder varmekabel med skærm til indstøbning i beton og komfort gulvvarme. Læs mere

Pris fra 2.359 krtil 2.952,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 593,5 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.281 kr 24. apr.

Sammenlign priser på DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2359 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 1340W, 74 meter
2.359 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme
2.359 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 18T 1340W 230V 74M
2.359 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 1340W, 74 meter
2.499 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DEVIFLEX 18T (18W/M) 1340W 74M 230V
2.653,39 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T18 74M
2.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 1340W, 74 meter
2.725 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Deviflex 18t (18w/m) 1340w 74m 230v
2.815 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DEVIflex 18T, 74 m Varmekabel, 230 V, 1340 W
2.952,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl2.359 kr2.359 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.359 kr2.359 krKøb
3Proshop DK2.359 kr2.359 krKøb
4LavprisVVS2.499 kr2.499 krKøb
5EL-NETSALG2.653,39 kr2.653,39 krKøb
6Greenline2.699 kr2.699 krKøb
7BilligVVS DK2.725 kr2.725 krKøb
8MaintainIt2.815 kr2.815 krKøb
9vvsfittings.dk2.952,5 kr2.952,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI Gulvvarmekabel DEVIflex 18T 1340W 74M

Devi

DEVI DEVIflex 18T gulvvarmekabel med 1340W effekt på 74 meter. Toleder varmekabel med skærm til indstøbning i beton og komfort gulvvarme.

• gulvvarme
• varmekabel
• devi kabel
• elektrisk gulvvarme
• deviflex
• elvarme
• gulvvarmekabel
• Komfort gulvvarme
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 18T er en professionel gulvvarmekabel designet til indstøbning i beton og lignende materialer. Med 1340W effekt fordelt over 74 meter (18W pr. meter) er kablet ideelt til både komfort- og totalvarme i private boliger og erhverv. Den runde toleder konstruktion med 100% skærmning sikrer optimal varmefordeling og lang holdbarhed. Kablet har en robust PVC yderkappe og kan installeres ved temperaturer ned til -5°C. Produktet leveres med 20 års garanti og overholder IEC 60800:2009 standarden. Anvendelsesområder inkluderer badeværelser, køkkener, stuer og andre indendørs rum hvor komfortabel gulvvarme ønskes.

Specifikationer

vaegt:4,39 kg
effekt:1340W
skaerm:100% skærmet alu-folie
garanti:20 år
laengde:74 meter
diameter:6,9 mm
standard:IEC 60800:2009
spaending:230V
yderkappe:PVC
tilledning:2,3m DTCL 3x1,5mm²
konstruktion:Toleder med skærm
lederisolation:PEX
effekt_pr_meter:18W/m
maks_temperatur:65°C
min_installationstemperatur:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange kvadratmeter dækker kablet?

Med 1340W effekt dækker kablet 8,9-13,4 m² afhængigt af om det bruges til komfort (100W/m²) eller total opvarmning (150W/m²).

Kan kablet bruges under trægulve?

Ja, hvis kablet støbes 3-5 cm i beton kan det anvendes under trægulve med passende isolation.

Hvor dybt skal kablet installeres?

Kablet skal indstøbes minimum 2-3 cm i beton eller lignende materiale for optimal varmefordeling og sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.191 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.271 kr.

Den nuværende pris på 2.359 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.359 kr38 kr (2%)
21. maj 20262.321 kr2 kr (0%)
8. maj 20262.319 kr38 kr (2%)
24. apr. 20262.281 kr39 kr (2%)
23. apr. 20262.320 kr39 kr (2%)
2. apr. 20262.281 kr1 kr (0%)
1. apr. 20262.282 kr1 kr (0%)
31. mar. 20262.283 kr1 kr (0%)
30. mar. 20262.284 kr1 kr (0%)
29. mar. 20262.285 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret