Gå til hovedindhold

DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme

DeviEludstyr20 års garantiRenovering og gulvvarmeEAN: 5703466223789

DEVI Deviflex 18T gulvvarmekabel med 820W effekt over 44 meter. Robust toleder design til indstøbning i beton med 20 års garanti og -5°C installation. Læs mere

Pris fra 1.473 krtil 1.831,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 358,25 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.384 kr 12. maj

Sammenlign priser på DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1473 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 820W, 44 meter
1.473 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme
1.473 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 18T 820W 230V 44M
1.473 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
DEVIflexT 18T - Varmekabel, 820W og 44 meter langt (18W pr. meter)
1.565 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 820W, 44 meter
1.595 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel til fliser 18T, 820W, 44 meter
1.599 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T18 44M
1.699 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DEVIFLEX 18T (18W/M) 820W 44M 230V
1.717,81 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Deviflex 18t (18w/m) 820w 44m 230v
1.745 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DEVIflex 18T, 44 m Varmekabel, 230 V, 820 W
1.831,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.473 kr1.473 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.473 kr1.473 krKøb
3Proshop DK1.473 kr1.473 krKøb
4WATTOO.DK1.565 kr1.565 krKøb
5BilligVVS DK1.595 kr1.595 krKøb
6LavprisVVS1.599 kr1.599 krKøb
7Greenline1.699 kr1.699 krKøb
8EL-NETSALG1.717,81 kr1.717,81 krKøb
9MaintainIt1.745 kr1.745 krKøb
10vvsfittings.dk1.831,25 kr1.831,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI Deviflex 18T Gulvvarmekabel 820W 44M

Devi

DEVI Deviflex 18T gulvvarmekabel med 820W effekt over 44 meter. Robust toleder design til indstøbning i beton med 20 års garanti og -5°C installation.

• gulvvarme
• varmekabel
• elektrisk gulvvarme
• devi kabel
• betonvarme
• flisevarme
• 18t kabel
• Renovering og gulvvarme
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI Deviflex 18T gulvvarmekabel er en professionel elektrisk gulvvarmeløsning designet til indstøbning i beton og installation under fliser. Med 820W effekt fordelt over 44 meter (18W pr. meter) leverer den optimal varmefordeling til både renoverings- og nybyggeriprojekter. Den robuste toleder-konstruktion med 360° skærmning sikrer lang holdbarhed og pålidelig drift. Kablet kan installeres ved temperaturer ned til -5°C og leveres med 20 års DEVIwarranty garanti. Den runde profil og synlige kolde tilledning gør installationen nem og sikker. Ideelt til direkte virkende gulvvarme, akkumulerende systemer og komfortvarme i badeværelser, køkkener og opholdsrum hvor du ønsker behagelig gulvvarme.

Specifikationer

vægt:3,1 kg
effekt:820W
garanti:20 år DEVIwarranty
længde:44 meter
diameter:6,9 mm
standard:IEC 60800:2009
kabeltype:Rund varmekabel
spænding:230V
yderkappe:PVC
anvendelse:Indendørs gulvvarme
skærmning:360° fuldt afskærmet
tilledning:3x1,5 mm² PVIKJ
trækstyrke:500N
konstruktion:Toleder med skærm
lederisolation:PEX
bøjningsradius:<6 x diameter
effekt_pr_meter:18W/m
maks_temperatur:65°C
deformationsstyrke:1500N
min_installation_temp:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet installeres i kold vejr?

Ja, DEVI Deviflex 18T kan installeres ved temperaturer ned til -5°C, hvilket gør det ideelt til vinterrenovering.

Hvor stort areal dækker 820W kablet?

Ved 100W pr. m² (komfortvarme) dækker det ca. 8,2 m², ved 150W pr. m² (opvarmning) ca. 5,5 m².

Er kablet egnet til træ gulve?

Ja, når det støbes 3-5 cm i beton kan det anvendes under trægulve med passende isolering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.351 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.473 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.403 kr.

Den nuværende pris på 1.473 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for DEVIflex 18T (18W/m) serieresistiv varmekabel til indstøbn. i beton eller lign. til gulvvarme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.473 kr34 kr (2%)
21. maj 20261.439 kr55 kr (4%)
12. maj 20261.384 kr62 kr (4%)
11. maj 20261.446 kr62 kr (4%)
24. apr. 20261.384 kr16,56 kr (1%)
23. apr. 20261.400,56 kr16,56 kr (1%)
13. apr. 20261.384 kr1 kr (0%)
11. apr. 20261.385 kr9 kr (1%)
10. apr. 20261.394 kr1 kr (0%)
9. apr. 20261.395 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret