Gå til hovedindhold

DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter)

DeviEludstyrIPX7 vandtætGulvvarme og komfortEAN: 5703466223543

DEVI DEVIflex 10T varmekabel med 80W effekt og 8 meters længde. Perfekt til gulvvarme i trægulve og komfort opvarmning med IPX7 tæthed. Læs mere

Pris fra 569 krtil 1.368 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 799 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 569 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter)
569 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T10 8M
639 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel 10T 80W 8 meter
666 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 10T 80W 230V 8M
920 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex varmekabel 10T, 80W, 8 meter
925 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEVIFLEX 10T 80W 230V 8M
1.320,18 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 140F1218
1.368 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk569 kr569 krKøb
2Greenline639 kr639 krKøb
3LavprisEl666 kr666 krKøb
4Proshop DK920 kr959 krKøb
5BilligVVS DK925 kr925 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.320,18 kr1.320,18 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.368 kr1.368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI DEVIflex 10T Varmekabel 80W 8m

Devi

DEVI DEVIflex 10T varmekabel med 80W effekt og 8 meters længde. Perfekt til gulvvarme i trægulve og komfort opvarmning med IPX7 tæthed.

• varmekabel
• gulvvarme
• devi kabel
• el gulvvarme
• deviflex
• varmekabel 8m
• 10t kabel
• Gulvvarme og komfort
• IPX7 vandtæt

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 10T er en professionel varmekabel designet til gulvvarme og frostsikring. Med 80W total effekt og 10W pr. meter giver den optimal komfort varme til et areal på 0,8 m². Kablet har robust 2-leder konstruktion med afskærmning og PVC kappe, der sikrer lang holdbarhed. Den 2,3 meter kolde tilledning gør installation nem, og IPX7 tæthed garanterer sikker drift selv i fugtige områder. Ideel til installation i trægulve, tynde gulve samt frostsikring af rør. CE og EAC godkendt for europæisk kvalitet.

Specifikationer

areal:0,8 m² (100W/m²)
effekt:80W total (10W/m)
længde:8 meter
tæthed:IPX7
diameter:Ø6,9 mm
kabeltype:2-leder med afskærmning
materiale:PVC kappe med PEX isolering
spænding:230V
tilledning:2,3 m kold ledning
godkendelser:CE/EAC
installation:Trægulve og frostsikring
minimum_temp:-5°C installation
maks_temperatur:65°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stort areal dækker dette kabel?

Med 80W effekt dækker kablet 0,8 m² ved 100W/m² til komfort gulvvarme, eller mindre areal ved højere effektbehov.

Kan kablet bruges til frostsikring?

Ja, DEVIflex 10T er designet til både gulvvarme og frostsikring af rør med sin robuste konstruktion og IPX7 tæthed.

Hvad er den kolde tilledning?

Kablet leveres med 2,3 meter kold tilledning som ikke afgiver varme, så installationen er nem og sikker.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter)

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 569 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 698 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 600 kr.

Den nuværende pris på 569 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for DEVIflex 10T - Varmekabel, 80W og 8m (10W pr. meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026569 kr70 kr (11%)
24. maj 2026639 kr70 kr (12%)
24. apr. 2026569 kr70 kr (11%)
23. apr. 2026639 kr70 kr (12%)
24. mar. 2026569 kr39 kr (6%)
23. mar. 2026608 kr39 kr (7%)
20. mar. 2026569 kr39 kr (6%)
19. mar. 2026608 kr39 kr (7%)
2. mar. 2026569 kr70 kr (11%)
1. mar. 2026639 kr70 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret