Gå til hovedindhold

DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring

DeviEludstyr20 års garantiGulvvarme og frostsikringEAN: 5703466223680

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel med 180 meter og 1760W til trægulv og frostsikring. 10W/m effekt, IPX7-tæt og 20 års garanti fra markedslederen. Læs mere

Pris fra 4.499 krtil 5.629,94 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.130,94 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4499 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T10 180M
4.499 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel 10T, 1760W, 180 meter
5.280 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T - Varmekabel, 1760W og 180m (10W pr. meter)
5.280 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex varmekabel 10T, 1760W, 180 meter
5.359 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring
5.415 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 180M 1760W 230V
5.629,94 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 180M 1760W 230V
5.629,94 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline4.499 kr4.499 krKøb
2LavprisEl5.280 kr5.280 krKøb
3Elvvs.dk5.280 kr5.280 krKøb
4BilligVVS DK5.359 kr5.359 krKøb
5LavprisVVS5.415 kr5.415 krKøb
6EL-GROSSISTEN5.629,94 kr5.629,94 krKøb
7EL-NETSALG5.629,94 kr5.629,94 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel 180M 1760W

Devi

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel med 180 meter og 1760W til trægulv og frostsikring. 10W/m effekt, IPX7-tæt og 20 års garanti fra markedslederen.

• gulvvarme
• elvarme
• varmekabel
• devi kabel
• deviflex
• varme
• trægulv varme
• frostsikring
• Gulvvarme og frostsikring
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 10T er en professionel gulvvarmekabel på 180 meter med 1760W effekt, perfekt til installation i trægulve og tynde gulve. Kablet leverer 10W pr. meter og er designet med 2-leder konstruktion og skærm for optimal sikkerhed. Med IPX7-tæthed kan den både bruges til komfort gulvvarme og frostsikring af rør. Kablet har en robust PVC-kappe og kan installeres ved temperaturer ned til -5°C. DEVI giver 20 års garanti på produktet, som lever op til IEC 60800:2009 standard. Kablet rækker til cirka 17,6 m² ved anbefalet effektforbrug på 100W/m² for komfortvarme. Installation kræver DEVIcell monteringsplader ved brug under trægulv.

Specifikationer

effekt:1760W
garanti:20 år
længde:180 meter
diameter:6,9 mm
standard:IEC 60800:2009
spænding:230V
tilledning:2,3 m
trækstyrke:500N
konstruktion:2-leder med skærm
tæthedsgrad:IPX7
certificering:CE/EAC
kabelmateriale:PVC
lederisolation:PEX
effekt_pr_meter:10W/m
maks_temperatur:65°C
deformationsstyrke:1500N
min_installationstemperatur:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet bruges under trægulv?

Ja, DEVIflex 10T er specielt egnet til trægulv og tynde gulve. Skal kombineres med DEVIcell monteringsplader for optimal varmefordeling.

Hvor stort areal kan kablet varme?

Ved 100W/m² (komfortvarme) rækker dette 1760W kabel til cirka 17,6 m². Ved 150W/m² (opvarmning) til cirka 11,7 m².

Er kablet egnet til frostsikring?

Ja, med IPX7-tæthed og -5°C installationstemperatur kan det bruges til frostsikring af rør både indendørs og udendørs.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring i 183 dage. Laveste pris i perioden er 3.519 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 5.280 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.511 kr.

Den nuværende pris på 4.499 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 180 meter, 1760 watt (17,6 m²) til trægulv og frostsikring de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20264.499 kr781 kr (15%)
16. maj 20265.280 kr781 kr (17%)
23. apr. 20264.499 kr524 kr (10%)
22. apr. 20265.023 kr524 kr (12%)
8. apr. 20264.499 kr150 kr (3%)
7. apr. 20264.649 kr150 kr (3%)
29. mar. 20264.499 kr119 kr (3%)
2. mar. 20264.380 kr119 kr (3%)
1. mar. 20264.499 kr119 kr (3%)
25. feb. 20264.380 kr95 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret