Gå til hovedindhold

DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring

DeviEludstyr20 års garantiGulvvarme i boligEAN: 5703466223550

DEVI DEVIflex 10T Varmekabel med 100W effekt og 10 meter længde. Perfekt til gulvvarme med toleder konstruktion og 20 års DEVIwarranty garanti. Læs mere

Pris fra 714 krtil 925,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 211,75 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 707 kr 24. apr.

Sammenlign priser på DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 714 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel 10T, 100W, 10 meter
714 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring
759 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T10 10M
809 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T - Varmekabel, 100W og 10m (10W pr. meter)
812 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex varmekabel 10T, 100W, 10 meter
849 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
DEVIflexT 10T - Varmekabel, 100W og 10 meter langt (10W pr. meter)
893 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 10M 100W 230V
925,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl714 kr714 krKøb
2LavprisVVS759 kr759 krKøb
3Greenline809 kr809 krKøb
4Elvvs.dk812 kr812 krKøb
5BilligVVS DK849 kr849 krKøb
6WATTOO.DK893 kr893 krKøb
7VVS.dk925,75 kr925,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVIflex 10T Varmekabel 100W 10 meter

Devi

DEVI DEVIflex 10T Varmekabel med 100W effekt og 10 meter længde. Perfekt til gulvvarme med toleder konstruktion og 20 års DEVIwarranty garanti.

• gulvvarme kabel
• varmekabel
• devi kabel
• deviflex
• elektrik gulvvarme
• gulvvarmekabel
• varmekabel 10w
• Gulvvarme i bolig
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 10T er en ny toleder varmekabel med 100W effekt fordelt over 10 meter (10W pr. meter). Kablet erstatter den tidligere DTIP-serie og er designet til gulvvarmeinstallationer både i nybyg og renovering. Den robuste konstruktion med PEX lederisolation og PVC yderkappe sikrer lang levetid, mens den 100% afskærmning med alufolie og fortinnet kobberledning giver optimal sikkerhed. Kablet kan installeres ved temperaturer ned til -5°C og har en maksimal omgivelsestemperatur på 65°C. Det følger med 2,3 meter tilledning og passer perfekt til DEVIcell DRY plader. Med 20 års DEVIwarranty garanti er det et pålideligt valg til både komfort- og totalvarme i private hjem.

Specifikationer

effekt:100W (10W pr. meter)
garanti:20 år DEVIwarranty
længde:10 meter
standard:IEC 60800:2009
spænding:220V-240V
yderkappe:PVC
skærmning:100% alu-folie
tilledning:2,3m DTCL, 3x1,5mm² PVIKJ
konstruktion:Toleder med skærm
kabeldimension:Ø 6,9 mm
klassificering:M2
lederisolation:PEX
bøjningsradius:<6 x kabeldiameter
maks_temperatur:65°C
min_installationstemperatur:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet installeres i alle gulvtyper?

Ja, DEVIflex 10T er beregnet til installation i træ- og tynde gulve, både som direkte virkende og komfort gulvvarme.

Hvor dybt skal kablet nedgraves?

Kablet kan installeres direkte i gulvet eller nedstøbes i beton. Det passer perfekt til DEVIcell DRY plader.

Hvad betyder 20 års garanti?

DEVI giver 20 års DEVIwarranty garanti på alle DEVIflex kabler, som dækker defekter i materiale og fremstilling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring i 182 dage. Laveste pris i perioden er 707 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 757 kr.

Den nuværende pris på 714 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 10 meter, 100 Watt (1,0 m²) til trægulv og frostsikring de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026714 kr45 kr (6%)
30. maj 2026759 kr45 kr (6%)
12. maj 2026714 kr95 kr (12%)
11. maj 2026809 kr95 kr (13%)
3. maj 2026714 kr7 kr (1%)
24. apr. 2026707 kr92 kr (12%)
23. apr. 2026799 kr92 kr (13%)
2. mar. 2026707 kr92 kr (12%)
1. mar. 2026799 kr92 kr (13%)
25. feb. 2026707 kr52 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret