Gå til hovedindhold

DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve

DeviEludstyr205W over 20 meterGulvvarme til private hjemEAN: 5703466223567

DEVIflex 10T varmekabel med 205W effekt over 20 meter. Ideel til gulvvarme i træ- og tynde gulve med 10W pr. meter for optimal varmefordeling. Læs mere

Pris fra 895 krtil 1.557 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 662 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 895 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T - Varmekabel, 205W og 20m (10W pr. meter)
895 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T10 20M
979 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel 10T, 205W, 20 meter
1.186 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 20M 205W 230V
1.186,39 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 20M 205W 230V
1.186,39 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex varmekabel 10T, 205W, 20 meter
1.305 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
DEVIflexT 10T - Varmekabel, 205W og 20 meter langt (10W pr. meter)
1.331 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 20 meter, 205 Watt (2,0 m²) til trægulv og frostsikring
1.359 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve
1.429 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 10T 205W 230V 20M
1.557 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk895 kr895 krKøb
2Greenline979 kr979 krKøb
3LavprisEl1.186 kr1.186 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.186,39 kr1.186,39 krKøb
5EL-NETSALG1.186,39 kr1.186,39 krKøb
6BilligVVS DK1.305 kr1.305 krKøb
7WATTOO.DK1.331 kr1.331 krKøb
8LavprisVVS1.359 kr1.359 krKøb
9CS MEGASTORE DK1.429 kr1.429 krKøb
10Proshop DK1.557 kr1.557 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVIflex 10T Varmekabel 205W 20m

Devi

DEVIflex 10T varmekabel med 205W effekt over 20 meter. Ideel til gulvvarme i træ- og tynde gulve med 10W pr. meter for optimal varmefordeling.

• deviflex
• gulvvarme
• varmekabel
• devi gulvvarme
• el gulvvarme
• 10t
• Gulvvarme til private hjem
• 205W over 20 meter

Beskrivelse

DEVIflex 10T er en professionel varmekabel fra Devi designet til installation i trægulve og tynde gulve. Med 205W effekt fordelt over 20 meter (10W pr. meter) giver kablet optimal og jævn varmefordeling. Kablet er skærmet for sikker installation og pålidelig drift. DEVIflex 10T er en perfekt løsning til gulvvarme i boliger, kontorer og andre områder hvor komfort og energieffektivitet er vigtig. Kablet er udviklet med Devis mangeårige erfaring inden for gulvvarme og lever op til høje danske kvalitetsstandarder.

Specifikationer

type:Skærmet varmekabel
effekt:205W
længde:20 meter
spænding:230V
anvendelse:Trægulve og tynde gulve
produktserie:DEVIflex 10T
effekt_pr_meter:10W/m
installationsområde:Indendørs

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stor et område kan denne varmekabel dække?

Med 205W og 10W pr. meter kan kablet typisk varme et område på 15-20 m² afhængigt af gulvtype og isolering.

Kan kablet bruges i badeværelser?

Ja, DEVIflex 10T er skærmet og kan bruges i våde områder når det installeres korrekt ifølge gældende regler.

Kræver kablet særlig termostat?

Ja, det anbefales at bruge en Devi termostat for optimal styring og energibesparelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve i 175 dage. Laveste pris i perioden er 895 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.186,39 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 993 kr.

Den nuværende pris på 895 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for DEVIflex 10T 205W 230V 20m Tilledning 2,5M, Beregnet for installation i trægulv og tynde gulve de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026895 kr84 kr (9%)
24. maj 2026979 kr84 kr (9%)
6. maj 2026895 kr84 kr (9%)
5. maj 2026979 kr84 kr (9%)
24. apr. 2026895 kr291,39 kr (25%)
23. apr. 20261.186,39 kr291,39 kr (33%)
24. mar. 2026895 kr103 kr (10%)
23. mar. 2026998 kr103 kr (12%)
20. mar. 2026895 kr103 kr (10%)
19. mar. 2026998 kr103 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret