Gå til hovedindhold

DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør

DeviEludstyr20 års garantiEl-gulvvarme og frostsikringEAN: 5703466227794

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel med 135W effekt på 15 meter. Robust toleder kabel til trægulve og frostsikring med 20 års garanti og IPX7 tæthed. Læs mere

Pris fra 823 krtil 1.305 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 482 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 823 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
DEVIflex Varmekabel 10T, 135W, 15 meter
823 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex gulvvarmekabel T10 15M
929 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T - Varmekabel, 135W og 15m (10W pr. meter)
991 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gulvvarmekabel Deviflex 10T 15M 135W 230V
1.050,8 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
DEVIflexT 10T - Varmekabel, 135W og 15 meter langt (10W pr. meter)
1.066 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T el gulvvarme kabel på 15 meter, 131 Watt (1,3 m²) til trægulv og frostsikring
1.125 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør
1.163 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Varmekabel DEVIflexTM 10T 135W 230V 15M
1.282 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
DEVIflex varmekabel 10T, 135W, 15 meter
1.305 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl823 kr823 krKøb
2Greenline929 kr929 krKøb
3Elvvs.dk991 kr991 krKøb
4EL-NETSALG1.050,8 kr1.050,8 krKøb
5WATTOO.DK1.066 kr1.066 krKøb
6LavprisVVS1.125 kr1.125 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.163 kr1.163 krKøb
8Proshop DK1.282 kr1.282 krKøb
9BilligVVS DK1.305 kr1.305 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel 135W 15m

Devi

DEVI DEVIflex 10T gulvvarmekabel med 135W effekt på 15 meter. Robust toleder kabel til trægulve og frostsikring med 20 års garanti og IPX7 tæthed.

• deviflex
• gulvvarme kabel
• el gulvvarme
• varmekabel
• devi kabel
• trægulv varme
• frostsikring
• El-gulvvarme og frostsikring
• 20 års garanti

Beskrivelse

DEVI DEVIflex 10T er en robust gulvvarmekabel på 15 meter med 135W effekt, specielt designet til installation i trægulve og tynde gulve. Kablet leverer 10W pr. meter og er fremstillet som en toleder varmekabel med skærm, der erstatter den tidligere DTIP-serie. Produktet egner sig både til direkte virkende gulvvarme og komfortvarme samt frostsikring af metalrør. Med 20 års garanti, IPX7 tæthedsgrad og mulighed for installation ved temperaturer ned til -5°C, er dette en pålidelig løsning til danske hjem. Kablet har en diameter på 6,9 mm og kommer med 2,3m tilledning. Anbefalet til brug med DEVIcell monteringsplader under trægulve.

Specifikationer

effekt:135W
skærm:100% skærmet, alu-folie, fortinnet kobberledning
garanti:20 år
længde:15 meter
spænding:230V
yderkappe:PVC
tilledning:2,3m DTCL, 3x1,5 mm² PVIKJ
trækstyrke:500N
godkendelser:CE, EAC, IEC 60800:2009, M2 klassificeret
konstruktion:Rund toleder varmekabel med skærm
tæthedsgrad:IPX7
kabeldimension:Ø 6,9 mm
lederisolation:PEX
effekt_pr_meter:10W/m
deformationsstyrke:1500N
maks_omgivelsestemperatur:65°C
min_installationstemperatur:-5°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan kablet bruges under trægulve?

Ja, DEVIflex 10T er specielt designet til installation i trægulve og tynde gulve. Husk at bruge DEVIcell monteringsplader.

Hvad er den maksimale temperatur på gulvoverfladen?

For at beskytte trægulvet mod udtørring må temperaturen på gulvoverfladen ikke overstige 27°C eller hvad gulvfabrikanten foreskriver.

Hvor meget areal kan kablet varme?

Med 135W effekt og anbefalet 100W/m² til komfortvarme, kan kablet varme cirka 1,3-1,5 m² effektivt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør

PriceData har fulgt prisen på DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør i 177 dage. Laveste pris i perioden er 821 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 942 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 894 kr.

Den nuværende pris på 823 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for DEVIflex 10T (10W/m) serieresistiv varmekabel til gulvvarme og frostsikring af metal- og plastrør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026823 kr106 kr (11%)
30. maj 2026929 kr106 kr (13%)
12. maj 2026823 kr106 kr (11%)
11. maj 2026929 kr106 kr (13%)
3. maj 2026823 kr96 kr (10%)
23. apr. 2026919 kr23 kr (2%)
22. apr. 2026942 kr23 kr (3%)
19. apr. 2026919 kr20 kr (2%)
18. apr. 2026899 kr20 kr (2%)
17. apr. 2026919 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret