Gå til hovedindhold

Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml

DermalogicaAnsigtsrensPræbiotisk balanceDaglig hudplejeEAN: 0666151030831

Dermalogica Active Moist er en let, oliefri dagcreme med præbiotisk fugtkompleks, der balancerer fedtet og kombineret hud og giver langvarig fugt. Læs mere

Pris fra 460 krtil 1.059,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 599,95 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 460 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dermalogica Active Moist Hydrating Cream For Face, 100 ml
460 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dermalogica Active Moist 100 ml
468 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dermalogica Active Moist let fugtighedscreme til fedtet og kombineret hud 100 ml
492 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dermalogica Active Moist 2.0 (100ml)
-13%549 kr
Før 630 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dermalogica Active Moist 100 ml
-12%549 kr
Før 625 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Staybeautiful
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dermalogica Active Moist 100 ml
599 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Dermalogica Active Moist, 100ml.
625 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dermalogica Active Moist 100 ml
630 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml
-15%1.059,95 kr
Før 1.247 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK460 kr499 krKøb
2Beautycos DK468 kr497 krKøb
3CS MEGASTORE DK492 kr531 krKøb
4Bangerhead DK549 kr549 krKøb
5NiceHair.dk549 kr549 krKøb
6Staybeautiful599 kr599 krKøb
7Ren-velvaereshop.dk625 kr625 krKøb
8Lyko DK630 kr630 krKøb
9NordicFeel DK1.059,95 kr1.059,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dermalogica Active Moist 100 ml

Dermalogica

Dermalogica Active Moist er en let, oliefri dagcreme med præbiotisk fugtkompleks, der balancerer fedtet og kombineret hud og giver langvarig fugt.

• active moist
• dermalogica creme
• oliefri dagcreme
• fedtet hud
• kombineret hud
• fugtgivende creme
• Daglig hudpleje
• Præbiotisk balance

Beskrivelse

Dermalogica Active Moist er en forbedret og oliefri dagcreme designet specielt til fedtet og kombineret hud. Den indeholder et præbiotisk fugtkompleks, som hjælper med at holde hudens naturlige balance og forhindrer overproduktion af olie. Cremen er beriget med silkeaminosyrer, der forbedrer hudens struktur og giver en glattere overflade. Planteekstrakter fra citron, vedbend, burre og brøndkarse virker forfinende og sammentrækkende på huden, mens agurkeekstrakt giver beroligende og dyb fugtgivning. Den lette formula trænger hurtigt ind i huden uden at efterlade en fedtet følelse, og kan bruges både morgen og aften. Active Moist er glutenfri, vegansk og indeholder ikke kunstige farve- eller duftstoffer, hvilket gør den ideel for sensitiv hud.

Specifikationer

garanti:Dermalogica kvalitetsgaranti
hudtype:Fedtet og kombineret hud
anvendelse:Morgen og aften på afrenset hud
egenskaber:Glutenfri, vegansk, uden kunstige farve- og duftstoffer
konsistens:Let, oliefri lotion
størrelse:100 ml
planteekstrakter:Citron, vedbend, burre, brøndkarse, lavendel
hovedingredienser:Præbiotisk fugtkompleks, silkeaminosyrer, agurkeekstrakt

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er Active Moist velegnet til sensitiv hud?

Ja, Active Moist er glutenfri, vegansk og indeholder ikke kunstige farve- eller duftstoffer, hvilket gør den velegnet til sensitiv hud.

Kan cremen bruges til tør hud?

Active Moist er designet specielt til fedtet og kombineret hud. Til tør hud anbefales Dermalogica Intensive Moisture Balance i stedet.

Hvor lang tid holder en 100ml tube?

Ved daglig anvendelse morgen og aften holder en 100ml tube typisk 2-3 måneder, afhængigt af mængden der påføres.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml

PriceData har fulgt prisen på Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 460 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 545 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 490 kr.

Den nuværende pris på 460 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Dermalogica Special Cleansing & Active Moist Duo Active Moist 100 ml + Special Cleansing Gel 500 ml - 600 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026460 kr8 kr (2%)
30. maj 2026468 kr8 kr (2%)
29. maj 2026460 kr8 kr (2%)
25. maj 2026468 kr8 kr (2%)
30. apr. 2026460 kr9 kr (2%)
28. apr. 2026469 kr31 kr (6%)
16. apr. 2026500 kr45 kr (8%)
13. apr. 2026545 kr57 kr (12%)
11. apr. 2026488 kr57 kr (10%)
5. apr. 2026545 kr57 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret