Gå til hovedindhold

Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g

DermalogicaMasker og peels til hudplejeAktivt trækulAnsigtsrens og peelingEAN: 0666151021167

Dermalogica Daily Superfoliant med aktivt trækul og enzymer. Mildt eksfolierende ansigtsrens til daglig brug - beskytter mod forurening og ældning. Læs mere

Pris fra 421 krtil 595 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 174 kr (29% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 408,48 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 421 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Dermalogica Age Smart Daily Superfoliant 57 g
-29%421 kr
Før 595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dermalogica Daily Superfoliant (57g)
-29%421 kr
Før 595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Dermalogica Daily Superfoliant 57 g
421 kr
Til butik
Gå til Staybeautiful
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dermalogica Age Smart Daily Superfoliant 57 g
435 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dermalogica Daily Superfoliant 57 ml
-20%476 kr
Før 595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Dermalogica Daily Superfoliant 57 g
586 kr
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Dermalogica Daily Superfoliant, 57g.
595 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dermalogica Daily Superfoliant 57 g
595 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk421 kr421 krKøb
2Bangerhead DK421 kr421 krKøb
3Beautycos DK421 kr450 krKøb
4Staybeautiful435 kr435 krKøb
5Cocopanda DK476 kr476 krKøb
6NordicFeel DK586 kr586 krKøb
7Ren-velvaereshop.dk595 kr595 krKøb
8Lyko DK595 kr595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dermalogica Daily Superfoliant

Dermalogica

Dermalogica Daily Superfoliant med aktivt trækul og enzymer. Mildt eksfolierende ansigtsrens til daglig brug - beskytter mod forurening og ældning.

• ansigtsrens
• eksfoliering
• peeling
• hudpleje
• dermalogica ansigtsrens
• enzymrens
• Ansigtsrens og peeling
• Aktivt trækul

Beskrivelse

Dermalogica Daily Superfoliant er et innovativt risbaseret eksfolieringspulver udviklet til daglig hudpleje. Dette avancerede produkt indeholder aktivt Binchotan-trækul som binder sig til forurenende stoffer, overskydende talg og urenheder og trækker dem ud af porerne. Produktet er beriget med enzymer der opløser proteiner og udglatter huden, mens niacinamid, ekstrakt fra tara-frugt og røde alger beskytter mod forureningens skadelige virkninger. Den milde formel giver effektiv mikroeksfoliering og kan bruges dagligt på alle hudtyper. Produktet efterlader huden blødere, glattere og med mere ensartet hudfarve, samtidig med at ældningstegn reduceres. Fri for kunstige farve- og duftstoffer samt parabener.

Specifikationer

fri_for:Parabener, kunstige farvestoffer
hudtype:Alle hudtyper
anvendelse:Daglig
størrelse:57g
produkttype:Eksfolieringspulver
vegetarvenlig:Ja
hovedingredienser:Aktivt Binchotan-trækul, Niacinamid, Enzymer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan Daily Superfoliant bruges hver dag?

Ja, produktet er så mildt at det kan anvendes dagligt på alle hudtyper. Ved sensitiv hud anbefales det at starte med hveranden dag.

Hvad gør det aktive trækul?

Det aktive Binchotan-trækul binder sig til forurenende stoffer, overskydende talg og urenheder og trækker dem ud af porerne.

Er produktet veganvenligt?

Ja, Dermalogica Daily Superfoliant er veganvenligt og fri for parabener samt kunstige farve- og duftstoffer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g

PriceData har fulgt prisen på Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g i 176 dage. Laveste pris i perioden er 408,48 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 421 kr.

Den nuværende pris på 421 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Dermalogica Daily Superfoliant Duo 2 X 57 g - 114 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. maj 2026421 kr4 kr (1%)
2. maj 2026417 kr4 kr (1%)
1. maj 2026421 kr12,52 kr (3%)
30. apr. 2026408,48 kr15,52 kr (4%)
25. apr. 2026424 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026427 kr2 kr (0%)
23. apr. 2026425 kr2,74 kr (1%)
22. apr. 2026422,26 kr4,54 kr (1%)
17. apr. 2026417,72 kr4,59 kr (1%)
13. apr. 2026413,13 kr21,87 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret