Gå til hovedindhold

Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme

DermaTøj til babyer og småbørnEAN: 5709954034240
Pris fra 171 krtil 239,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 68,95 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 170 kr 7. maj

Sammenlign priser på Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 171 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Derma - Kids Sun Lotion SPF 30 500 ml
171 kr
Til butik
Derma - Kids Sun Lotion SPF 30 500 ml billede

Produktinformation

Derma Kids Sun Lotion SPF 30 (500 ml) er en allergivenlig solcreme, som du og dine børn trygt kan anvende på huden. Solcremen er meget vandafvisende og med en høj solfaktor til børn og voksne med følsom hud. Den overholder EU-anbefalingerne for optimal UVA- og UVB-beskyttelse. Solcremen absorberes let og hurtigt uden at fedte. Den er både Svanemærket, AllergyCertified og anbefalet af Astma Allergy Nordic og er helt fri for parfume, farvestoffer og andre unødvendige kemikalier. Brugsanvisning: Påfør en generøs mængde (ca. 20 ml til et barn) på kroppen og i ansigtet, før du påfører solcreme. Ved badning gentages påføringen hyppigt. Husk at lade solcremen tørre grundigt ind i huden, før den kommer i kontakt med tekstiler og andre genstande - da den kan give pletter. Det er vigtigt at anvende den anbefalede mængde for at opnå optimal beskyttelse. Børn under 3 år bør helt undgå at opholde sig i solen.

Produktspecifikationer

Mærke: Derma
Kategori: Kropspleje
Artikel nr.: 50508570
EAN: 5709954034240
Varenr.: 3022610
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Derma kids sollotion Spf30, 500ml.
192,95 kr
Til butik
Derma kids sollotion Spf30, 500ml. billede

Produktinformation

Derma Kids Sollotion SPF 30 er en allergivenlig solcreme, du og dine børn trygt kan påføre huden. Solcremen er meget vandfast og med høj solfaktor til børn og voksne med sart hud. Svanemærket, AllergyCertified og anbefalet af Asthma Allergy Nordic og helt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Derma
Kategori: Derma Solcreme
EAN: 5709954034240
Varenr.: 24178
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Derma Solcreme til børn SPF 30, 500 ml
213 kr
Til butik
Derma Solcreme til børn SPF 30, 500 ml billede

Produktinformation

Allergivenlig solcreme med solfaktor 30, som hele familien trygt kan smøre på huden. Derma Kids Sun Lotion SPF 30 er meget vandfast og har en høj solfaktor til børn og voksne med følsom hud. Den overholder EU's anbefalinger om optimal UVA- og UVB-beskyttelse. Solcremen absorberes let og hurtigt uden at fedte og er både Nordisk Miljømærket, AllergyCertified og anbefalet af Asthma Allergy Nordic. Den er fri for parfume og farvestoffer, hvilket minimerer risikoen for allergiske reaktioner og hudirritationer. Solcremen er også koralvenlig, 100 % vegansk og vurderet som et godt valg af Forbrugerrådet med en 'grøn kolbe' i Kemilupen. Anvendelse: Påføres i rigelige mængder (ca. 20 ml til en babys krop) på krop og ansigt inden soleksponering, Ved badning gentages påføringen ofte, Husk at lade cremen tørre helt ind i huden, før den kommer i kontakt med tekstiler og andre genstande, da den kan forårsage pletter, Det er vigtigt at bruge den anbefalede mængde for at opnå optimal beskyttelse, Børn under 3 år bør helt undgå at opholde sig i solen, Fordel: Allergivenlig solcreme til børn og voksne med følsom hud fra Derma, Med solfaktor 30, Beskytter mod UVA- og UVB-stråler, Trænger hurtigt ind i huden, Nordisk miljømærket og AllergyCertified, Anbefalet af Asthma Allergy Nordic, Fri for parfume og farvestoffer, Koralvenlig, 100 % vegansk, Bedømt som et godt valg af Forbrugerrådet, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Derma
Kategori: Solbeskyttelse
EAN: 5709954034240
Varenr.: D43614
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Derma Kids Sun Lotion SPF 30 - 500 ml
216 kr
Til butik
Gå til Goodskin
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme
229,95 kr
Til butik
Gå til Helsegrossisten.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Derma Kids Sun Lotion SPF 30 500 ml
239,95 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Derma Kids Sun Lotion SPF 30 - 500 ml.
239,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK171 kr210 krKøb
2Ren-velvaereshop.dk192,95 kr192,95 krKøb
3Teknikproffset DK213 kr272 krKøb
4Økologisk-Supermarked216 kr216 krKøb
5Goodskin229,95 kr229,95 krKøb
6Helsegrossisten.dk239,95 kr239,95 krKøb
7Duft og Natur239,95 kr239,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme

PriceData har fulgt prisen på Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme i 182 dage. Laveste pris i perioden er 170 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 216 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 182 kr.

Den nuværende pris på 171 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Derma Kids Sollotion SPF30 (500 ml) - Vandfast solcreme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026171 kr1 kr (1%)
7. maj 2026170 kr1 kr (1%)
14. mar. 2026171 kr45 kr (21%)
13. mar. 2026216 kr24,05 kr (13%)
6. mar. 2026191,95 kr20,95 kr (12%)
28. feb. 2026171 kr20,95 kr (11%)
27. feb. 2026191,95 kr20,95 kr (12%)
4. feb. 2026171 kr20,95 kr (11%)
27. jan. 2026191,95 kr20,95 kr (12%)
26. jan. 2026171 kr20,95 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret