Gå til hovedindhold

DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv

DeltacoLagringsdrev – tilbehørEAN: 7340004680086
Pris fra 83 krtil 259 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (68% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 83 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Deltaco MAP-GD29U3 - Silver
83 kr
Til butik
Deltaco MAP-GD29U3 - Silver billede

Produktinformation

Lagringspakning, 2.5", SATA 6Gb/s, 600 MBps, USB 3.0, sølv

Produktspecifikationer

Mærke: Deltaco
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: MAP-GD29U3
EAN: 7340004680086
Varenr.: 2447216
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Deltaco Map-gd29u3
94 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DELTACO eksternt kabinet til 1x2,5" SATA-harddisk, SATA 6Gb/s,
-44%101 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
DELTACO eksternt kabinet til 1x2,5" SATA-harddisk, SATA 6Gb/s, billede

Produktinformation

DELTACO eksternt kabinet til 1x2,5" SATA-harddisk,, SATA 6Gb/s, ,, USB 3.0, , aluminium/plast, sølv, Et tyndt kabinet med et stabilt og kølende ydre af aluminium. Inde i kan der være en 2,5"-harddisk med en hastighed på 6Gb/s og op til 9,5 millimeters højde. Med i pakken er der alt du behøver til at montere harddisken i kabinettet. Alt strømfor synes via USB og hvis du slutter den til din USB 3.0-port når du op til 5Gb/s i overførselshastighed. Kabinettet er naturligvis bagudkompatibelt med ældre versioner af USB. Kølende og beskyttende aluminiumsydre giver længere levetid. Maksimal hastighed med SATA 6Gb/s og USB 3.0. Til harddiske med 9,5mm højde. Klarer harddiske med max 1TB kapacitet. USB-tilslutningskabel, skruetrækker og manual medfølger i pakken. Mål(BxDxH):78x130x13mm.

Produktspecifikationer

Mærke: DELTACO
Kategori: 2,5
EAN: 7340004680086
Varenr.: 38-16464
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv
259 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK83 kr122 krKøb
2Dustin DK94 kr180,25 krKøb
3Teknikproffset DK101 kr150 krKøb
4CS MEGASTORE DK259 kr298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv

PriceData har fulgt prisen på DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv i 172 dage. Laveste pris i perioden er 56 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 83 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 70 kr.

Den nuværende pris på 83 kr er 19% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for DELTACO MAP-GD29U3 - Lagringspakning - 2.5 - SATA 6Gb/s - USB 3.0 - sølv de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 202683 kr5 kr (6%)
17. feb. 202678 kr22 kr (39%)
10. jan. 202656 kr5 kr (8%)
13. dec. 202561 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret