Gå til hovedindhold

Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort

DeltacoHovedtelefoner11kW hurtigladningHjemmeladning og offentlig ladningEAN: 7333048047632

Deltaco E-charge ladekabel Type 2 til Type 2 med 16A, 3-faset og 11kW ladeeffekt. Passer til alle elbiler og hjemmeladere med Type 2 standard. Læs mere

Pris fra 686 krtil 1.399 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 713 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 686 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort
686 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DELTACO e-Charge ladekabel til elbil type 2 stik - 16A - Optil 11 kW - 3 meter
909 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DELTACO Deltaco opladerledning type 2 - type 2, 3 fase, 16A, 3 meter EV-3213 Modsvarer: N/A
-10%1.016 kr
Før 1.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Deltaco ladekabel, type 2, 3 fase, 16A, 3 meter
1.139 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DELTACO e-Charge, cable type 2 - type 2, 3 phase, 16A, 3M
-8%1.386 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Deltaco ladekabel, type 2, 3 fase, 16A, 3 meter
1.395 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Deltaco ladekabel, type 2, 3 fase, 16A, 3 meter
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK686 kr725 krKøb
2CS MEGASTORE DK909 kr948 krKøb
3InkClub DK1.016 kr1.016 krKøb
4BilligVVS DK1.139 kr1.139 krKøb
5Teknikproffset DK1.386 kr1.445 krKøb
6LavprisEl1.395 kr1.395 krKøb
7Greenline1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Deltaco E-charge Type 2 Ladekabel 3-faset 16A 3m

Deltaco

Deltaco E-charge ladekabel Type 2 til Type 2 med 16A, 3-faset og 11kW ladeeffekt. Passer til alle elbiler og hjemmeladere med Type 2 standard.

• elbil ladekabel
• type 2 kabel
• ladekabel elbil
• 11kw ladekabel
• deltaco ladekabel
• ev kabel
• type 2 type 2
• Hjemmeladning og offentlig ladning
• 11kW hurtigladning

Beskrivelse

Deltaco E-charge EV-3213 er en professionel ladekabel til elbiler med Type 2 stik. Kablet understøtter 3-faset ladning op til 16A og 11kW, hvilket giver hurtig og effektiv ladning af din elbil. Med IP66-certificering og driftstemperatur fra -30°C til +50°C er kablet bygget til danske vejrforhold. De sølvpleterede forbindelser sikrer god kontakt og lang levetid, mens TPE-materialet giver modstandsdygtighed mod olie, slid og UV-lys. Kablet passer til alle elbiler fra AUDI, BMW, Hyundai, KIA, Mercedes, Porsche, Seat, Skoda, Tesla, Volkswagen og Volvo. Perfekt til hjemmeladning via wallbox eller offentlig ladning på Type 2 ladestationer. TÜV-certificeret sikkerhed med mekanisk låsning under ladning beskytter mod tyveri og utilsigtet frakobling. 3 meters længde giver god fleksibilitet ved parkering.

Specifikationer

farve:Sort
faser:3-faset
kabel:EV07EE-H, 5G2.5mm² + 1x05mm²
model:EV-3213
vægt:1,6 kg
effekt:11kW
længde:3 meter
stiktype:Type 2 til Type 2
materiale:TPE
beskyttelse:IP66
strømstyrke:16A
støvdæksel:Ja
certificering:TÜV 2 PfG 1908
mekanisk_lås:Ja
driftstemperatur:-30°C til +50°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke bilmærker er kablet kompatibelt med?

Kablet passer til alle elbiler med Type 2 stik, herunder AUDI, BMW, Hyundai, KIA, Mercedes, Porsche, Seat, Skoda, Tesla, Volkswagen og Volvo.

Kan kablet tåle danske vejrforhold?

Ja, kablet har IP66-beskyttelse og fungerer i temperaturer fra -30°C til +50°C, så det er perfekt til brug i Danmark året rundt.

Hvor hurtigt kan jeg lade med dette kabel?

Kablet understøtter op til 16A 3-faset ladning med maksimal effekt på 11kW, hvilket giver hurtig ladning afhængigt af din bils og laderens kapacitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort

PriceData har fulgt prisen på Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort i 83 dage. Laveste pris i perioden er 686 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 710 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 698 kr.

Den nuværende pris på 686 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for Deltaco e-Charge EV-3213 opladningskabel til elbiler, type 2 til type 2, 3 faser, 16 A, 11 kW, 3 meter, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026686 kr24 kr (3%)
11. mar. 2026710 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret