Gå til hovedindhold

DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz

DellEAN: 5397321028734
Pris fra 763 krtil 1.329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 566 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 763 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz
763 kr
Til butik
DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz billede

Produktinformation

Dell SE2726H - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 144 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI - med 3 års Advanced Exchange Service

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-SE2726H
EAN: 5397321028734
Varenr.: 1003965616
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dell SE2726H 27" IPS skærm - Full HD, 144 Hz, HDMI/DisplayPort
-15%879 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell SE2726H 27" IPS skærm - Full HD, 144 Hz, HDMI/DisplayPort billede

Produktinformation

Dell SE2726H - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 144 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI - med 3 års Advanced Exchange ServiceDell SE2726H er en 27-tommer LCD-skærm med LED-baggrundsbelysning, der er designet til at forbedre din visuelle oplevelse. Med Full HD 1080p-opløsning og et farvespektrum, der understøtter 16,7 millioner farver, sikrer den levende og præcis billedkvalitet. IPS-teknologien giver brede betragtningsvinkler på 178 grader både vandret og lodret, hvilket muliggør samarbejde eller fordybende spil uden forvrængning. Denne skærm er udstyret med AMD FreeSync-teknologi, der minimerer skærmflimmer og giver en mere jævn spiloplevelse. Justeringer som hældningsvinkler fra -5 til +21 grader tilpasses den enkeltes komfort, samtidig med at blænding reduceres med dens antirefleksbelægning.GenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.11 cm x 19.987 cm x 45.371 cm - med standerEgenskaber: Dell ComfortView PlusLED kantlyssystemarsenikfrit glasKviksølvfriEnergiklasse: Klasse DEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2455126Farve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 72% NTSC (CIE 1931)Formatforhold: 16:9Kontrastforhold: 1000:1Lodret opdateringshastighed: 48 - 145 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 300 cd/m²Paneltype: IPSPixel Pitch: 0.3114 mmPixel pr. tomme: 81Responstid:

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Vægt: 10g
EAN: 5397321028734
Varenr.: 2107603
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Dell SE2726H - 1920x1080 (FHD) - 144Hz - IPS
-6%892 kr
Før 945 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" Dell SE2726H - 1920x1080 (FHD) - 144Hz - IPS billede

Produktinformation

Dell SE2726H monitor leverer klare hverdagsbilleder og jævne bevægelser til produktivt arbejde, studier og afslappet underholdning, med IPS-betragtningsvinkler for ensartede farver på hele skrivebordet. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 144Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI Særlige funktioner: AMD FreeSync; Antirefleksbelægning; VESA-kompatibel; Kabelstyring; ENERGY STAR-certificeret Brede betragtningsvinkler og adaptiv opdatering hjælper med at holde billedet stabilt og behageligt under lange sessioner, mens fleksible HDMI-indgange passer nemt ind i en moderne pc- eller laptop-opsætning.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-SE2726H
EAN: 5397321028734
Varenr.: 3449044
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell SE2726H 27" IPS skærm - Full HD, 144 Hz, HDMI/DisplayPort
-14%899 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Se2726h 27 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 144hz
-0%936 kr
Før 936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DELL SE2726H 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz
1.329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK763 kr763 krKøb
2Boligcenter DK879 kr879 krKøb
3Proshop DK892 kr931 krKøb
4Vivas DK899 kr949 krKøb
5Dustin DK936 kr1.022,25 krKøb
6Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz

PriceData har fulgt prisen på DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz i 91 dage. Laveste pris i perioden er 763 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.053 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 870 kr.

Den nuværende pris på 763 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for DELL SE2726H 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026763 kr17 kr (2%)
23. maj 2026780 kr17 kr (2%)
16. maj 2026797 kr16 kr (2%)
14. maj 2026813 kr41 kr (5%)
13. maj 2026854 kr35 kr (4%)
7. maj 2026819 kr48 kr (6%)
22. apr. 2026867 kr25 kr (3%)
28. mar. 2026892 kr44 kr (5%)
11. mar. 2026936 kr58 kr (6%)
7. mar. 2026994 kr59 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret